Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Janvārī būs rallijs “Alūksne”!

Foto: FOTO: JĀNIS ASARIS

Rallija “Alūksne” organizatori ar prieku paziņojuši, ka pēc trīs gadu pārtraukuma rallijs Alūksnes apkaimē būs un tas notiks 20. un 21. janvārī. Šīs būs jubilejas – desmitās sacensības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnē šajās dienās norisināsies Latvijas un Igaunijas rallija čempionāta pirmais posms. Abās valstīs apstiprināti sacīkšu kalendāri visai sezonai un abu valstu čempionātu pirmie posmi notiks Alūksnē. Dalībnieki sacentīsies par ieskaites punktiem savos čempionātos.

Pēc trīs gadu pauzes

“Situācija pēc lielās pauzes ar kovidu ir normalizējusies, gaidām ciemos daudz Igaunijas ekipāžu un līdzjutēju. Igauņiem vadošais pilots ir Ots Tenaks, kurš startē pasaules rallija čempionātā (WRC), tādēļ igauņiem rallijs ir svēta lieta. Salīdzinot ar Latviju, Igaunijā rallija čempionāts ir citā līmenī, ir arī ļoti liels valsts atbalsts, un viņi tiešām ar to lepojas. Izziņosim pieteikšanos, un, kā jau ierasts, būs gan labākās ekipāžas no Latvijas, Igaunijas, gan viesi Lietuvas, Polijas, Zviedrijas, Somijas. Par konkrētākiem uzvārdiem un zvaigznēm pastāstīsim pēc pieteikšanās,” stāsta rallija “Alūksne” preses sekretāre Anda Podziņa.

Ralliju atklās novada administratīvās ēkas laukumā, tur būs arī starta un finiša estakāde. Rallija centrs būs pirmajā stāvā: mazajā zālē sportisti pieteiksies, saņems visus dokumentus, lielajā zālē būs rallija centrs ar pieejamo informāciju un iespēju satikt sportistus, te notiks arī apbalvošanas ceremonija. Administratīvās ēkas laukums startam ir ļoti pateicīgs, jo ir vienkāršāk slēgt ielas. Organizatoriem ir sapnis, ka arī servisa centrs ir pilsētas centrā. Šogad gan tas nepiepildīsies, taču nākotnē pie tā strādā, jo autosportam jākļūst tuvākam un pieejamākam cilvēkiem. Jebkurš var satikt sportistu, apskatīt mašīnas, redzēt mehāniķu darbu. Šoreiz servisa centrs būs Rūpniecības ielā kartingu laukumā pie šūšanas ceha.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Top rallija desmitgades izstāde

“Rallija norise kā parasti reklamē arī pilsētu un novadu, un tā būs arī šoreiz. Pēdējo reizi pie mums bija 100 mediji, kuri iemūžina startu pie administratīvās ēkas Alūksnes uzraksta, tas nozīmē, ka Alūksnes un Alūksnes rallija vārds izskan starptautiski. Faktiski ar salīdzinoši maziem budžeta līdzekļiem mēs popularizējam Alūksnes vārdu un iezīmējam savu vietu pasaules kartē,” stāsta A. Podziņa.

Pašlaik topot arī izstāde, kas vēstīs par rallija desmit gadu vēsturi, uzvarētājiem un viņu atmiņām par sacensībām. Izstāde būs skatāma Alūksnes administratīvajā ēkā.

“Atkarībā no tā, kad uz sacīkstēm ieradīsies sportisti, ir doma uzrunāt atsevišķas ekipāžas paciemoties bērnudārzos un skolās. Tas mazajiem ķipariem būtu liels piedzīvojums – apskatīt klātienē rallija auto, iekāpt mašīnās, uzvilkt ķiveres, iepazīties ar sporta veidu un sportistiem. Savukārt skolās, piemēram, pastāstīt, kā pilotē ekipāžu un ko dara rallija mehāniķi,” plāno A. Podziņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aicina sarosīties uzņēmējus

Ir pagājis ilgāks laiks bez sacensībām, tādēļ viņa atgādina, ka visiem skatītājiem jāievēro drošības noteikumi. Klausām tiesnešus, svilpes, nešķērsojam trasi, kur to nedrīkst, pārliecināmies par drošības mašīnām, ievērojam nožogojumus. Organizatori arī aicina ģērbties silti, ņemt līdzi termosos siltos dzērienus, trases malā atļauts cept desiņas. “Pašlaik top ieejas kartes (abām rallija dienām) līdzjutējiem, un organizatori centīsies, lai ieejas maksa ir pieejama visiem rallija faniem. Piektdienas vakarā būs atklāšana un nakts ātrumposms, savukārt sestdien sportisti veiks visus atlikušos ātrumposmus. Skatītājiem būs ceļvedis ar rallija kartēm ar iespēju lejuplādēt telefonā un atrast interesantākās trases vietas. Piesakās arī ēdinātāji – tas nozīmē, ka būs iespēja paēst kafejnīcās pie trases. Piemēram, Alūksnes putnu ferma atklāšanas ceremonijā ceps omletes, kas būs pieejamas par brīvu. Paldies novada pašvaldībai, kas ir lielākais rallija atbalstītājs un sponsors. Šī ir arī iespēja izīrēt savus dzīvokļus rallija apmeklētājiem, jo bieži vien 100 km rādiusā visas viesnīcas ir aizņemtas un sportisti meklē iespēju dzīvot tuvāk sacensību centram,” stāsta A. Podziņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.