Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ziņo par iesalušu gulbi Alūksnes ezerā

Nedēļas nogalē “Alūksniešiem.lv” kāda alūksniete ziņoja, ka pie Alūksnes Jaunā tilta ledū, iespējams, iesalis gulbis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Attēlam ilustratīva nozīme/ Foto: Alūksnes ezers
Gulbis pie Alūksnes Jaunā tilta, Alūksnes ezerā

Pašvaldības aģentūras “Alja” direktors Māris Lietuvietis konkrēto gadījumu nevarēja komentēt, jo situācija jāanalizē, esot uz vietas. Tomēr norādīja: “ Iedzīvotājiem jāsaprot, vai šie gulbji ir tiešām iesaluši. Cilvēki bieži vien jauc divas dažādas lietas, vai viņi ir iesaluši, vai tomēr sēž uz ledus. Gulbji līdz mīnuss desmit grādiem uz ledus var sēdēt un nekas viņiem nevar notikt. Pieredze rāda, ka šie putni neiesalst Alūksnes ezerā.”

“Ja, protams, putns ir iesalis, tad ir nepieciešams palīdzēt. Vislabākais veids – sazināties ar glābšanas dienestu, tālāk noteikti putns tiks virzīts uz dzīvnieku patversmi “Astes un Ūsas”, iesaka Lietuvietis.

Pašiem nekāpt uz ledus

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

M. Lietuvietis atgādina, ka ledus uz Alūksnes ezera šobrīd nav drošs. “Tas ir neviendabīgs un vēl pa virsu sasnidzis sniegs, tādēļ nekādā gadījumā šādās situācijas nemēģināt pašiem glābt, iespējams, iesalušos putnus vai nelaimē nonākušos.” M. Lietuvietis iesaka šādās situācijās sazināties ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, kuriem ir tehniskie līdzekļi, lai veiktu drošus glābšanas darbus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.