Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ziemeru pamatskolā vēlas īstenot divas jaunas izglītības programmas

Jaunajā mācību gadā Ziemeru pamatskola vēlas īstenot divas jaunas izglītības programmas – pirmsskolas vecuma bērniem ar jauktiem attīstības traucējumiem un pamatizglītības programmu izglītojamajiem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem. “Skolā ir bērni, kuriem šīs programmas ir nepieciešamas, tādēļ kolektīvs ir gatavs spert soli pretim ģimenēm un realizēt programmas,” teic Ziemeru pamatskolas direktore Ilze Andronova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja Ziemeru pamatskolai izdosies programmu licencēt, skola Māriņkalnā būs vienīgā Alūksnes novadā, kur izglītos bērnus ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem. Līdz šim bērni ar smagiem attīstības traucējumiem bija spiesti doties uz skolām ārpus novada teritorijas. “Programma bērniem ar smagiem attīstības traucējumiem novadā ir jaunums, taču pirmsskolas vecuma bērniem speciālo programmu īsteno arī citās izglītības iestādēs. Kādēļ jautājums aktualizēts tieši šobrīd? Pedagoģiski medicīniskā komisija izsniedz atzinumu, kurā norāda bērnam piemērotāko izglītības programmu. Lai to varētu apgūt, jāmeklē skola, kurā attiecīgo programmu realizē. Ja mūsu novadā to nepiedāvā neviena izglītības iestāde, tad ģimene ir spiesta meklēt atbilstošu skolu citā novadā. Ne vienmēr bērnam tas ir labākais – uz ilgāku laiku būt tālu no mājām. Tādēļ vēlamies programmas licencēt. Šobrīd rūpējamies par savas skolas bērniem, bet varēsim palīdzēt arī citām ģimenēm, kurām tas būs aktuāli,” skaidro I. Andronova.

Svarīgi, ka bērni ar attīstības traucējumiem tiek integrēti sabiedrībā. “Skolā ir vairāki bērni ar attīstības traucējumiem, un varu vien priecāties, cik ļoti pretimnākoši, atbalstoši un izpalīdzīgi ir šo bērnu klasesbiedri. Viņi ir kopā mācījušies no 1. klases, ir draudzīgi, saprotoši un cenšas palīdzēt. Tā tam būtu jābūt, nevis jānošķir vai jāizliekas, ka viņu nav. Jo ātrāk veidojas pieņemšana, jo labāk visai sabiedrībai kopumā. Bērnus ar īpašām vajadzībām vai attīstības traucējumiem nedrīkst izstumt no sabiedrības, viņi ir un būs, tādēļ jau no mazotnes jāmāca iecietība un sapratne,” norāda direktore.

Ko par jauno programmu saka vecāki un pedagoģiski medicīniskās komisijas vadītāja Ineta Bērziņa, lasi laikraksta “Alūksnes un Malienas Ziņas” 28.jūlija numurā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.