Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ziema tagad priecē gan cilvēkus, gan lopiņus

Foto: no D. Dimdiņa personīgā albuma

Šī gada sākumā lasītājiem stāstījām par Daiņa Dimdiņa saimniecību Alsviķu pagasta “Puntužos”. Ganāmpulka turēšanu pamatīgi apgrūtināja toreizējie ziemai neraksturīgie laikapstākļi un saimnieka 30 galvu lielais ganāmpulks stiga dubļos, par ko uztraucās garāmbraucēji un vēstīja redakcijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Toreiz, veidojot rakstu, bija žēl gan lopiņu, kas pakļauti apstākļiem, gan jaunā saimnieka, kurš bija kļuvis par slapjās ziemas ķīlnieku. Gada sākuma intervijā Dainis sarūgtināts atzina, ka jau grasās mest plinti krūmos un apsver saimniecību pārdot. Kāds viņam bijis 2020. gads, vai izdevies izturēt un turpināt saimniekot, par to sazinājāmies telefonsarunā.

Saimnieks priecājas par šīs ziemas laikapstākļiem, kas ir labvēlīgi gan cilvēkiem, gan lopiņiem. “Tagad visi varam baudīt ziemu, jo ir krietni piesnidzis, pirms tam bija gluži labs kailsals. Līdz ar to tādi apstākļi kā gada sākumā, kad ganāmpulki stieg dubļos, vairs nav bijuši,” saka D. Dimdiņš, kurš turpina saimniekot un audzina dēlu, kurš arī varbūt nākotnē izraudzīsies dzīvi laukos. Dainis atzīst, ka pandēmijas laikā tā ir vislabākā izvēle.

Vairāk lasiet laikrakstā “Alūksnes un Malienas Ziņas” rubrikā “Kā viņiem klājas tagad?”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.