Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Zeltiņos jauna tradīcija – ceļojošā brīvības uguns

Šogad Alūksnes novada Zeltiņu pagastā iedibināta jauna tradīcija, kas palīdzēs vienot ļaudis līdzīgi kā tas notika barikāžu laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc Zeltiņu tautas nama vadītājas Gunitas Palejas ieceres, radīts ceļojošais simbols “Ceļojošā brīvības uguns”, kas katru gadu ceļos pie kāda no Zeltiņu pagasta ļaudīm, kas piedalījās barikādēs.

Zeltiņu tautas nama vadītāja Gunita Paleja atzina, ka viņai šī iecere par ceļojošo uguni radusies, lai rosinātu cilvēkus būt aktīvākiem, saliedēties. “Cilvēki kļuvuši kūtrāki, arvien grūtāk viņus sapulcināt kopā, arī barikāžu atceres pasākumus ne visi vienmēr apmeklēja, tādēļ vajadzēja izdomāt kaut ko īpašu, lai barikāžu dalībniekus sanākšanai ieinteresētu, iekustinātu. Lai viņi turētos kopā,” stāsta G. Paleja.

20. janvārī, barikāžu atceres dienā, ceļojošā brīvības uguns nonāca pie pirmā zeltinieša, barikāžu dalībnieka Normunda Grūbes, kurš barikāžu laika atmiņās dalījās arī ar mūsu lasītājiem. Pie viņa atceres dienā ciemojās pārējie barikāžu dalībnieki. “Zeltiņu pagastā pašlaik ir astoņi barikāžu dalībnieki. 1991. gadā uz barikādēm devās 15, vairāki dzīvo citu, piecus pieminēsim, noliekot ziedus kapsētā,” stāsta G. Paleja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmais brīvības uguns glabātājs – N. Grūbe – to paturēs līdz nākamajai piemiņas dienai, izlozes kārtībā nosakot nākamo glabātāju. Kad uguns ceļošana noslēgsies, tā nonāks pagasta vēstures krātuvē līdzās barikāžu laika atmiņu stāstiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.