Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Zeltiniešiem būs rosīgs decembris

Ziemassvētku gaidīšanas laiks Zeltiņos solās būt rosīgs un labiem darbiem piepildīts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gatavos ierakumu sveces

Alūksnes Kultūras centra kultūras darba speciāliste Zeltiņu pagastā Gunita Paleja pauž prieku, ka šogad Zeltiņu pagastā cilvēki paši izrāda iniciatīvu darboties un kopā darīt labas lietas, un iepazīstina ar decembrī plānoto. Viņa stāsta, ka aktīvās darba gaitas Zeltiņu pasta nodaļā beigusi Lilita Gāršniece, par kuras radošajām iniciatīvām pasta nodaļā jau esam vēstījuši, un tagad Lilitai ir vairāk laika sevi veltīt sabiedriskām aktivitātēm. Briest jau vairāki kopīgi radoši plāni. “Lilita man ir ļoti labs palīgs, un ceru, ka Lilita uzņemsies arī senioru vadītājas lomu, jo viņa prot uzrunāt un iedvesmot. Kopā mēs varam izrunāt un kopā realizēt dažādas vērtīgas idejas. Decembrī Lilita interesentus aicina uz ierakumu sveču gatavošanu, kas notiks Zeltiņu pagasta “Atomos”, Ritas Bebres mājās. Sveces tiks nogādātas Ukrainā kopā ar mūsu sirds siltumu un vēlējumu – lai drīzāk beigtos karš un arī ukraiņu tauta varētu mierīgi un gaiši svinēt svētkus,” stāsta G. Paleja. Sveču liešanas akcija Lilitas vadībā notikusi jau pirms gada. Sveču gatavošanas nodarbības notiks no 2. līdz 10. decembrim, un visi, kuri vēlas piedalīties, aicināti zvanīt Lilitai, tālrunis: 26491360.

Mazajiem pacientiem – “Drosmes grozs”

Zeltiniešiem ir mazo novada pacientu apdāvināšanas tradīcija Alūksnes slimnīcā un Baibas Koševares ģimenes ārsta praksē. To rosinājusi Elita Laiva. Šoreiz viņa ieteikusi ideju “Drosmes grozs”, kuru kopīgi aicina piepildīt laika posmā no 2. līdz 20. decembrim.

“Dāvaniņas aicinām nest jaunas un pavisam nelielas, tādas, kas skaisti iegulst drosmes grozā un ko bērniņš par drosmīgi veiktu ārsta apmeklējumu, izmeklējumu vai procedūru var paņemt līdzi uz mājām kā balvu par varonību, kaut uz mirkli aizmirstot sāpes un bailes,” ideju izklāsta G. Paleja. Sarūpētās dāvaniņas interesenti var nodot Zeltiņu bibliotēkā. Sīkāka informācija, zvanot 22009270 Elitai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piepildīs dāvanu grozu arī astaiņiem

Taču ne tikai. Pirms diviem gadiem decembrī zeltinieši organizēja plašu ziedošanas akciju, kurā dāvanas no Zeltiņu pagasta iedzīvotājiem ceļoja pie mediķiem, uz pansionātiem un uz dzīvnieku patversmi “Astes un Ūsas”. “Šovasar tur ciemojāmies ar pagasta bērniem, aizvedām dāvaniņas, un dosimies arī šomēnes. Proti, no 2. līdz 20. decembrim aicinām piedalīties “Dāvanu groza” piepildīšanā dzīvnieku mājā mītošajiem astaiņiem un ūsaiņiem,” stāsta G. Paleja. Šoreiz akciju vadīt uzņēmās Amanda Gāršniece, vairāk var uzzināt, zvanot viņai pa tālruni: 28394192.

Labo darbu pēcpusdiena

22. decembrī no pulksten 15.00 līdz 18.00 Zeltiņu tautas namā notiks bērnu un jauniešu labo darbu pēcpusdiena. “Zeltiņu pagastā bērni mīl blēņoties Halovīnu vakarā, bet viņi arī atceras un ar prieku godā ceļ senlatviešu tradīcijas. Šogad jaunieši sadarbībā ar biedrību “Sporta klubs Zeltiņi” nāca klajā ar ideju kopīgi pagatavot dāvanas Zeltiņu pagasta senioriem. Plānots apciemot tos, tērpjoties budēļu maskās, atvairot visu slikto un vairojot labo,” stāsta kultūras darba speciāliste. Pieteikšanās un sīkāka informācija, zvanot 26281188 Sigitai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.