Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Waze lietotne autovadītājus brīdina par ceļu posmiem Latvijā ar augstu negadījumu biežumu

Foto: Unsplash/ attēlam ilustratīva nozīme

No septembra vidus Waze lietotnē autovadītāji tiek brīdināti par ceļu posmiem visā Latvijā, kuros ir augsts satiksmes negadījumu biežums. Brīdinājumi Waze lietotnē tiek izvietoti, pamatojoties uz Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) apkopotajiem datiem par vietām, kur visbiežāk notiek ceļu satiksmes negadījumi, informē LTAB konsultants Gints Lazdiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Statistika par visiem reģistrētajiem CSNg tiek apkopota LTAB tiešsaistes kartē (https://www.ltab.lv/riki-autovaditajiem/csng-karte/) un ļauj detalizēti izvērtēt bīstamākos punktus, kuros notiek CSNg, pēc negadījumu skaita, sekām (nodarīto zaudējumu apmērs), gan vietas un norises laika. “Arī VAS “Latvijas Valsts ceļi” apkopo un uztur tā saucamo “melno punktu karti”, identificējot vietas, kurās pamatā notiek CSNg ar smagām sekām. Tikmēr šī karte neiekļauj daudzas tādas vietas, kur CSNg ir ar mazākām sekām, taču notiek daudzkārt biežāk. Kā piemērus var minēt tā saucamo Mūkusalas apli, Tīraines ielas un Vienības gatves krustojumu Rīgā, kā arī daudzas citas vietas Latvijā,” stāsta LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

LTAB apkopotā statistika liecina, ka šādās vietās ik nedēļu notiek līdz pat desmit CSNg, kas bieži vien saistīti ar autovadītāju neuzmanību, veicot nepārdomātus manevrus, vieglprātību un koncentrācijas trūkumu vadot transportlīdzekli, kā arī citiem faktoriem, kurus iespējams novērst, savlaicīgi brīdinot autovadītājus būt uzmanīgākiem. “Šī iemesla dēļ esam izstrādājuši informācijas apmaiņas protokolu, kas datus no LTAB tiešsaistes sistēmas nosūta Waze lietotnei,” skaidro J.Abāšins, piebilstot, ka patlaban Waze lietotnē integrēti brīdinājumi par 60 bīstamām vietām, taču to skaitu paredzēts palielināt.

“Šis paziņojumu risinājums Waze lietotnē ir vēl viena LTAB inovācija, kā likt modernajām tehnoloģijām strādāt satiksmes drošības labā, vienkāršojot autovadītāju ikdienu, brīdinot par augstu CSNg risku. Jau kopš 2017.gada darbojas lietotne LTAB OCTA, kuras ietvaros ikviens transportlīdzekļa īpašnieks var iegūt informāciju par saviem transportlīdzekļiem, Bonus Malus klasēm, apdrošināšanas vēsturi un citām svarīgām lietām. Tāpat lietotnē pēc ceļu satiksmes negadījuma iespējams aizpildīt elektronisko saskaņoto paziņojumu,” stāsta J.Abāšins. LTAB OCTA lietotne saņēmusi Latvijas Informācijas un Komunikācijas Tehnoloģijas Asociācijas balvas par inovatīviem risinājumiem, kā arī visas Eiropas apdrošinātāju asociācijas atzinību par LTAB ieviestajiem IT risinājumiem kopumā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.