Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Visu laiku kustībā

Digna Cunska: “Par saviem skolēniem stāvēšu un kritīšu.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Satiekot Dignu Cunsku Alūksnes Sporta centrā, uzreiz var pamanīt viņas attieksmi pret bērniem – gandrīz katrs garām ejošais skolēns, ieraugot skolotāju, pieskrien klāt, apskauj, pasaka: “Čau, Digna!” Tas lieliski pierāda, ka populārās skolotājas imidžs nav mīts – bērnu attieksme ir īsta, viņi visu parāda īstajās krāsās. Kā sarunas laikā teic pati alūksniete – viņai patīk būt par skolotāju un pavadīt laiku ar skolēniem.

Profesiju izvēlas jau bērnībā

Digna Cunska ir Alūksnes vidusskolas sporta skolotāja, arī klases audzinātāja. Pedagoģijā strādā kopš 1998. gada. Tas, ar kādu aizrautību un mīlestību viņa runā par savu darbu, apliecina, ka skola ir īstā vieta, kur būt. Skolotāja ir arī vieglatlētikas trenere Alūksnes Sporta skolā un sporta klubā “Spēka pasaule” vada fitnesa nodarbības pieaugušajiem. “Visu laiku esmu sportā – katru dienu ir kaut kur jāiet, jāskrien, bet man tas patīk! Jau bērnībā zināju, ka vēlos būt sporta skolotāja,” par profesijas izvēli pastāsta alūksniete. Kādreiz viņa bija arī mūzikas skolotāja, jo iegūta arī attiecīga izglītība. “Mūzikas ievirze gan laikam bija mana tēta nepiepildītais sapnis, par ko esmu pateicīga. Mūzika vienmēr ir ar mani. Kad klausos mūziku, es vienmēr domāju – kā es to izdejotu! Viss man saistās ar kustību,” stāsta D. Cunska. Viņa ieguvusi trīs augstākās izglītības – mūzikas pedagoģijā, skolvadībā un sporta zinātnē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pietrūkst cieņas

Viens no vērienīgākajiem darbiem, kur bez skolotājas Dignas neiztikt, ir Latvijas Olimpiskās komitejas projekts “Sporto visa klase”. Tas rosina bērnus būt kustībā, māca komandas gara noturību. “Kopīga sportošana vieno skolēnus – viņiem patīk, bērni visu dara ar azartu. Tā ir iespēja ne tikai sportot, bet arī doties uz sacensībām, uz pasākumiem,” norāda skolotāja.

Arī viņa pati nekad nesēž malā – rāda saviem audzēkņiem piemēru un sporta stundās aktīvi kustas līdzi jaunatnei. Svarīga ir arī pedagoģes attieksme pret skolēniem – viscaur strāvo draudzība, humors un drošības sajūta. “Mēdzu būt arī stingra, bet cenšos, lai skolēns ar mani jūtas ērti un labi. Neteiktu, ka bērni šo gadu laikā ir daudz mainījušies. Diemžēl ir jūtama mazāka cieņpilnā attieksme. Šobrīd bērni ir brīvāki, un reizēm pat pārāk. Mēs pārsvarā sakām viens otram “čau” – tas nozīmē, ka viņi man uzticas, paļaujas uz mani,” stāsta skolotāja. Protams, ir arī robeža, kuru nepārkāpj, izturoties pret skolotāju ar cieņu. “Mēs uztveram viens otru līdzvērtīgi. Manuprāt, bērni ar mani jūtas ērti. Viņi zina, ka uz mani var paļauties – es vienmēr viņus aizstāvēšu. Par saviem skolēniem stāvēšu un kritīšu,” uzsver D. Cunska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nav standarta pedagogs

Viņa nevarot nodalīt – sports vai skola. “Es vienkārši esmu sportiskā skolotāja! Protams, neesmu perfekta, bet pie standarta pedagogiem arī sevi nevaru pieskaitīt. Man patīk demokrātiska darbošanās, nevis, ka viss iet kā pēc grāmatas. Mani ir grūti ielikt rāmjos, patīk dinamisks dzīvesveids,” par sevi saka alūksniete un uzsver, ka ir impulsīva būtne.

“Reizēm mācos sevi savaldīt. Pats galvenais, daudzās lietās mēģinu saskatīt pozitīvo pusi. Daudz pārdomāju savu rīcību dienas beigās, analizēju sevi un savas rīcības,” atklāj D. Cunska. Tas, ka viņai patīk visu laiku būt virpuļojošā kustībā, ir skaidrs! Kā pati saka – mierā varot būt, augstākais, divas dienas.

Sāksim ar pastaigām

Uz jautājumu, vai patīk būt skolotājai, atbilde ir uzreiz – jā! “Prieks redzēt, ka bērni uztver manis mācīto, tad tam ir rezultāti. Tā ir gandarījuma sajūta. Cenšos bērnus uzslavēt – arī tas dod motivāciju darboties,” uzsver D. Cunska un mūsdienu jauniešiem novēl vairāk cienīt citam citu. Lai nepadodas sīkām grūtībām, lai netrūkst motivācijas.

Pavasarī, kad sniegs kūst un daba pamazām mostas, daudzi sāk kustēties vairāk vai vismaz vēlas to darīt. “Tiem, kuri ar sportu ir uz jūs, es ieteiktu sākt ar pastaigām – doties dabā. Nav uzreiz jāskrien uz sporta zāli. Visu kustību pamatā ir veselība – es nevarētu sūdzēties par vāju imūnsistēmu, uzskatu, ka esmu veselīga,” atzīst alūksniete un piebilst, ka pati nelieto nekādus īpašus medikamentus – labāk izvēlas kustību un veselīgu ēdienu.

“Priecājos, ka Alūksnē ir piemērota vide, lai aktīvi atpūstos. Redzu, ka, tuvojoties pavasarim, daudzi kļūst aktīvāki – daudz staigā, pārvietojas ar velosipēdiem. Novēlu alūksniešiem būt atvērtākiem un pozitīvākiem! Ir jāatver acis, lai redzētu, cik daudz mums apkārt ir iespēju,” novēl sportiskā skolotāja Digna Cunska.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.