Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Virešos nodos vēl vienu ceļu

Virešu pagastā gatavo dokumentāciju, lai bez atlīdzības Zemkopības ministrijai nodotu vēl vienu ceļu. Šoreiz paredzēts atdot daļu ceļa “V411-Bišusili”. Smiltenes novada pašvaldība gada sākumā jau lēma par viena ceļa nodošanu Virešu pagastā – “V411- Čiekuri – Gargrīdas – Druvkalni”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Likumā “Par autoceļiem” teikts, ka līdz ar nodošanu, šis ceļš kļūs par komersanta ceļu un komersants var noteikt kārtību kā pa to pārvietoties. Savukārt “Meža likumā” atrunāts, ka brīva pārvietošanās ir tikai fiziskām personām, bet likumā nav atrunāts kā tas attieksies uz juridiskām personām, kam tur ir īpašumi, piemēram, zemniekiem vai uzņēmējiem. Tādēļ jāiekļauj punkts, kas ļautu brīvu pārvietošanos nekustamo īpašumu īpašniekiem un tiesiskajiem valdītājiem, kuriem piekļuve saviem īpašumiem iespējama, izmantojot tikai nodoto ceļa posmu. Tādā gadījumā pašvaldība nākotnē pasargātu sevi no gadījumiem, ka kādam liedz iebraukt īpašumā,” skaidroja J. Ronimoiss un piebilda, ka Apē jau bijusi pieredze, ka ceļam piekļuvi liedz, uzliekot barjeru. Zemju īpašnieki pēc tam vērsušies pašvaldībā un lūguši palīdzēt iekļūt savos īpašumos.

Priekšsēdētāja vietniece Astrīda Harju stāstīja, ka ceļa nodošana tieši skars 15 īpašumu īpašniekus. Divi ar viņu sazinājušies. “Zinot precedentus kādi ir bijuši, viņi lūdz iekļaut papildus punktu – ja vienošanās netiek pildīta, tad pašvaldībai ir tiesības ceļu pieprasīt atpakaļ,” norādīja A. Harju. Juridiski tādu punktu var iekļaut. “Jāizsargā īpašnieki, kuriem tas ir vienīgais pārvietošanās ceļš uz saviem īpašumiem un no citas puses piekļuve nav iespējama. Apes novadā iepriekš pieredzējām gadījumu, ka īpašniekam bija jāraksta iesniegums “Latvijas valsts mežiem”, jo vēlējās izvest no sava meža gadā atļauto normu – desmit kubus malkas. Saskaņojums ilga divas trīs nedēļas, sadarbība īpašniekiem nebija tik raita, bet garš un apgrūtinošs process,” teica A. Harju.

Par ceļa “V411Bišusili”nodošanu “Latvijas valsts mežiem” 2018. gadā jau diskutēja Apes novada dome. Toreiz gan lēmumu nepieņēma un ceļu komersantam neatdeva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.