Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vidzemnieki aicināti iesaistīties kultūras prioritāšu noteikšanā nākamajam gadam

Līdz 30.decembrim ikvienam vidzemniekam ir iespēja nobalsot par svarīgākajiem kultūras virzieniem reģionā, tā izsakot viedokli par to, kādām kultūras aktivitātēm būtu jāsaņem finansējums Vidzemes kultūras programmā nākamajā gadā, informē Vidzemes plānošanas reģionā (VPR).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VPR jau 14.gadu gatavojas realizēt Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) un AS “Latvijas valsts meži” atbalstīto kultūras programmu reģionos, kurā iespējams pretendēt uz finansējumu kultūras projektu īstenošanai. Programmas mērķis ir veicināt līdzsvarotu visu kultūras un mākslas nozaru jaunrades attīstību un kultūras mantojuma saglabāšanu valstī.

VPR norāda, ka ik gadu konkursa nolikums tiek pilnveidots, iekļaujot tajā aktuālākās kultūras prioritātes, balstoties uz nozares ekspertu viedokli, pētījumiem kultūras nozarē, plānošanas dokumentiem un kopš pagājušā gada – arī vidzemnieku viedokli. Līdzīgi kā pērn, arī šogad sabiedrības balsojuma rezultāts būs būtisks konkursa nolikuma veidošanā, definējot tās kultūras prioritātes, kurās būs iespējams iesniegt kultūras projektu pieteikumus 2021.gadā.

VPR saredz, ka līdz ar sabiedrības iesaisti kultūras prioritāro jomu noteikšanā, konkursam iesniegtie projekti kļūs daudzveidīgāki un arī iedzīvotāju interesēm atbilstošāki. Tāpat ikviens tiek aicināts savu izvēli izdarīt, ņemot vērā arī šī brīža izaicinājumus, ar ko sastopas kultūras nozare.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paust viedokli var ikviens, līdz šī gada 30.decembrim aizpildot tiešsaistes anketu – “https://ej.uz/parkulturuvidzeme”.

Pagājušajā gadā viedokli pauda 726 iedzīvotāji un balsojuma rezultāts tika iekļauts konkursa nolikumā. Papildus, pamatojoties uz vidzemnieku ieteikumiem, šogad izveidota jauna tematiskā prioritāte – sabiedrības iesaiste un kultūrizglītība.

2020.gadā konkursam “Vidzemes kultūras programma” pavisam tika pieteikti 149 projekti par kopējo summu 637 373 eiro, no kuriem atbalstu saņēma 69 projekti, sadalot konkursā pieejamo finansējumu 143 000 eiro. Konkursā apstiprinātie projektu pieteikumi tika balstīti sabiedrības noteiktajās prioritātēs. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar apkopoto informāciju par balsojuma rezultātiem varēs iepazīties 2021.gada janvārī Vidzemes plānošanas reģiona mājaslapā “www.vidzeme.lv“.

Kultūras programmu reģionos izsludina VKKF, ik gadu no jauna lemjot par konkursa realizētājiem reģionos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.