Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vidzemes uzņēmumus un iestādes aicina pieteikties konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks”

Šis gads ir bijis izaicinājums daudzām nozarēm, bet kā tas pagājis transporta un loģistikas nozarē? Vai, domājot par izdzīvošanu, otrajā plānā nepalika ilgtspēja, drošība un zaļais kurss? To plānots noskaidrot ikgadējā apdrošināšanas akciju sabiedrības BALTA un Satiksmes ministrijas organizētajā konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks”, kas norisinās jau astoto gadu. Šogad citādi nekā līdz šim īpaša uzmanība tiks pievērsta krīzes risinājumiem un labās prakses piemēriem uzņēmumos, kas arī pandēmijas apstākļos autoparku drošības jautājumus neatstāja otrajā plānā, informē AAS BALTA komunikācijas vadītāja Līna Lisnere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursā aicināti pieteikties uzņēmumi un iestādes no visas Latvijas, arī Vidzemes, kam lieliski veicies pagājušā gada konkursā, kurā starp godalgotajiem uzvarētājiem bija četri Vidzemes uzņēmumu un pašvaldību autoparki. Īpaši izcēlušās tieši pašvaldības, kas pērn ieviestajā kategorijā “Valsts un pašvaldību autoparki” uzrādījušas labākos rezultātus. Ar diplomiem tika apbalvoti tikai divi Latvijas pašvaldību autoparki, abi – no Vidzemes: Mazsalacas novada pašvaldība un Gulbenes novada pašvaldība.

Savukārt uzņēmumu autoparku konkurencē sudraba kategorijas diplomu ieguva Ungurpils uzņēmums SIA “Aloja Starkelsen”, kas startēja zemāka riska kategorijas jeb tādu autoparku konkurencē, kas ikdienā nepārvadā kravas vai pasažierus. Ar sudraba kategorijas diplomu tika apbalvota arī SIA “VTU Valmiera”, kuras autoparks atzīts par vienu no labākajiem pasažieru pārvadātāju konkurencē.

Gada balva “Drošākais uzņēmuma autoparks” iestājas par sociāli atbildīgiem uzņēmumiem, kuri savā ikdienas darbībā, pārvaldot autoparkus, pierāda, ka tiem patiesi rūp kopējā satiksmes drošība. Tas ietver uzņēmuma iesaisti risku vadībā, cilvēkresursu vadību, uzņēmuma politiku un rīcību attiecībā uz ceļu satiksmes negadījumiem, to uzraudzību un vadību, kā arī autoparku raksturojošo parametru analīzi un tehnisko nodrošinājumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkurss norit divās kārtās. Pirmajā atlases kārtā žūrijas eksperti izvērtē konkursanta elektroniskajā pieteikumā iesniegto informāciju, lai izvirzītu kandidātus otrajai atlases kārtai. Atlasē papildus tiek izmantota Ceļu satiksmes drošības direkcijas un Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja sniegtā informācija par konkursanta autoparku un tajā esošajiem transportlīdzekļiem. Otrajā atlases kārtā žūrijas eksperti ar šai kārtai izvirzītajiem pretendentiem veic intervijas klātienē vai tiešsaistē, lai, veicot padziļinātu izpēti un analīzi, izvērtētu uzņēmuma autoparku. Arī ikgadējā konkursa konference un svinīgā apbalvošana šogad notiks attālināti.

Dalība gada balvā uzņēmumu vadītājiem un autoparku atbildīgajiem darbiniekiem dod iespēju iegūt arī neatkarīgu viedokli un padziļinātu analīzi par autoparka stiprajām pusēm un jomām, kur iespējams pilnveidoties, saņemot individuālu izvērtējumu un ieteikumus autoparku pārvaldīšanas uzlabojumiem nākotnē. Labākie dalībnieki konkursa noslēgumā tiek apbalvoti ar vienu no trim – zelta, sudraba vai bronzas – kategorijām. “Drošākais uzņēmuma autoparks” konkursā iegūtie zelta, sudraba un bronzas kategoriju apbalvojumi sniedz priekšrocības Latvijas uzņēmumu “Ilgtspējas indeksa” sadaļas “Vide” vērtējumā, ceļot uzņēmuma darbības ilgtspējas un korporatīvās atbildības līmeņa kopējo novērtējumu.

Pieteikties konkursam iespējams līdz 28. septembrim, aizpildot pieteikšanās anketu mājaslapā drosakais.lv. Dalība konkursā ir bez maksas, un piedalīties aicināts jebkurš uzņēmums un iestāde, kura pārvaldībā ir vismaz desmit transportlīdzekļi, neatkarīgi no uzņēmuma darbības virziena.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.