Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vidzemē notiek militāro mācību “Namejs 2021” aktīvā fāze

Foto: Publicitātes

No 24. līdz 26. septembrim Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes karavīri, rezerves karavīri un zemessargi piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku militārajās mācībās “Namejs 2021”, kuru mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei gan patstāvīgi, gan arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros, informē Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes sabiedrisko attiecību speciāliste Laima Ķevere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde mācību laikā pārbaudīs brigādes bataljonu spēju veikt uzdevumus konvencionāla militāra apdraudējuma gadījumā. Militāro mācību laikā Valkas novada Valkas un Vijciema pagastā, Valmieras novada Plāņu un Vaidavas pagastā, Cēsu novada Raiskuma un Stalbes pagastā, Gulbenes novada Stradu pagastā, Madonas novada Indrānu pagastā, Alūksnes novada Mālupes un Jaunannas pagastā, Balvu novada Balvu, Vīksnas, Kubulu un Rugāju pagastā, kā arī Ogres novada Ogresgala, Rembates, Lēdmanes un Jumpravas pagastā Vidzemes brigādes zemessargi un karavīri veiks patrulēšanu un reidus, ierīkos slēpņus, patruļbāzes un novērošanas posteņus, kā arī uzstādīs šķēršļus un pildīs citus mācību scenārijā noteiktos uzdevumus.

Valmieras novada Trikātas pagastā, Gulbenes novada Litenē un Cēsu novada Ģikšos Medicīnas rotas speciālisti, izvērsīs mobilos cietušo aprūpes centrus, kuros trenēs cietušo stabilizāciju.

Kopā militārajās mācības Vidzemē piedalīsies ap 1000 karavīru zemessargu. Mācību laikā nosacītā pretinieka lomā darbosies Igaunijas brīvprātīgās Aizsardzības līgas “Kaitseliit” (Zemessardzes) dalībnieki un Dānijas Zemessardzes dalībnieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācības notiks sadarbībā ar AS “Latvijas Valsts meži” un VAS “Latvijas Valsts ceļi”, kas sniegs atbalstu pretmobilitātes šķēršļu izvietošanā, kā arī Valsts policiju, kas nodrošinās satiksmes ierobežošanu. Mācību uzdevumu izvērtēšanu veiks Zemessardzes 1. Rīgas brigādes karavīri.

Militāro mācību aktīvā fāze Vidzemē noslēgsies 26. septembrī ar taktisko uzdevumu – kauju apbūvēta vietā. Savukārt pēcpusdienā katra bataljona atbildības teritorijā notiks svinīgā militāro mācību noslēguma ceremonija. 22. kaujas nodrošinājuma bataljonam tā norisināsies Valmierā, Vienības laukumā, 25. kājnieku bataljonam – Gulbenē, Ābeļu ielā 2, 27. kājnieku bataljonam – Cēsīs, Vienības laukumā, 31. kājnieku bataljonam – Balvos, pie Balvu Kultūras un atpūtas centra, 54. kaujas atbalsta bataljonam – Ogrē, Brīvības ielā.

Zemessargi un karavīri trenējas pēc iespējas realitātei pietuvinātos apstākļos, tādējādi nostiprinot savas prasmes aizsargāt savu atbildības teritoriju – savus novadus, pilsētas, pagastus, ciemus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemessardze pateicas darba devējiem, kuri sniedz iespēju zemessargiem piedalīties mācībās trīs dienas pēc kārtas un privāto zemju īpašniekiem, kuri sniedz būtisku atbalstu, piekrītot iznomāt savus īpašumus mācību vajadzībām.

Jau ziņots, ka no 30. augusta līdz 3. oktobrim visā Latvijā norisinās Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības “Namejs 2021”. Kopējais mācību dalībnieku skaits ir aptuveni 9300. Militāro mācību laikā militārās tehnikas un personāla pārvietošanās ir iespējama jebkurā vietā Latvijas teritorijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.