Reklāma

VID sistēmā pazudušas sadaļas?

Laikrakstā vērsās lasītāja, kura norāda, ka viņas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) elektroniskās deklarēšanas sistēmā – algas nodokļu grāmatiņā – pazudusi iedaļa “Nepiemērot prognozēto mēneša neapliekamo minimumu”. Lasītāja vaicā, vai tā varētu būt un ar ko tas saistīts: “Vai tas nozīmē, ka, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju martā, būs mazāka pārmaksāto nodokļu atmaksa?”

VID sabiedrisko attiecību daļas galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Teice – Mamaja norāda, ka VID regulāri veic plānotus uzlabojumus informācijas sistēmās. “Informācijas sistēmu uzlabošanas laikā daļai sistēmas lietotāju algas nodokļu grāmatiņas dati varēja neatspoguļoties korekti, piemēram, varēja nebūt redzama iepriekš veiktā atzīme nepiemērot prognozēto mēneša neapliekamo minimumu. Šobrīd nepilnības ir novērstas. Jebkurā gadījumā VID datu bāzē visa nodokļu maksātāju informācija ir saglabāta nemainīga, tāpēc lietotājiem nevajag pašiem veikt korekcijas.

Pateicamies par izpratni un atvainojamies par sagādātajām neērtībām! Ja tomēr lasītājai vai citām personām rodas jautājumi par personas datiem, VID aicina sazināties ar konsultantiem, rakstot ziņu EDS sadaļā “Sarakste ar VID” vai zvanot uz konsultatīvo tālruni 67120000,” saka E. Teice – Mamaja.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Pievieno komentāru