Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vērtēs likumprojektu ar priekšlikumiem par hokeja skatīšanos klātienē, atvieglojumiem jauniešu sportam un ēšanai ārā

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija šodien skatīs likumprojektu, kurā iesniegti vairāki Covid-19 ierobežojumus mīkstinoši priekšlikumi, tostarp arī par hokeja skatītāju atļaušanu klātienē, atvieglojumiem jauniešu sportā, sabiedriskajā ēdināšanā ārā un veikalu darbībā, “Alūksniešiem.lv” noskaidroja aģentūrā Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komisijas sēde notiks pulksten 10.00 attālināti videokonference formātā. Priekšlikumus par hokeja skatīšanos klātienē iesnieguši gan Jaunās konservatīvās partijas (JKP) deputāti, gan parlamentārietis Andrejs Klementjevs (S).

Šie priekšlikumi tika iesniegti pirms vairākām dienām, un viens no JKP deputātiem, kurš iesniedzis šos priekšlikumus, Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš, tviterī jau paudis, ka Veselības ministrijas (VM) piedāvātais risinājums nozīmējot, ka pasaules čempionāts norisināšoties bez skatītājiem.

VM cita starpā norādījusi, ka pret Covid-19 nevakcinētus skatītājus pasaules hokeja čempionātā Rīgā ielaist nevajadzētu, savukārt vakcinēto ielaišanas gadījumā epidemioloģiskās drošības riski būtu zemi, taču vēl nav IT risinājuma vakcinēšanās fakta apliecināšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

JKP deputātu Riekstiņa, Krišjāņa Feldmana, Gata Eglīša un Reiņa Znotiņa priekšlikums paredz, ka pasaules čempionāta hokejā vīriešiem spēles atbilstoši epidemioloģiskās drošības prasības būtu atļauts klātienē apmeklēt personām, kuras ir vakcinētas pret Covid-19 infekciju. Tāpat šāda atļauja būtu tiem, kuri pārslimojuši Covid-19.

Līdzīgu priekšlikumu iesniedzis arī deputāts Klementjevs, kurš vēl papildu vakcinētajiem un izslimojušajiem piedāvājis arī ļaut spēles apmeklēt cilvēkiem, kuriem ir negatīvi Covid-19 testa rezultāti.

Partijas “Likums un kārtība” (LK) vadības pārstāvji, Saeimas deputāti Jūlija Stepaņenko, Ļubova Švecova, Karina Sprūde un Aldis Gobzems rosina iekštelpās atļaut bērnu un jauniešu hokeja nodarbības un daiļslidošanas nodarbības, ievērojot konkrētu veselības drošības protokolu – ne mazāk kā 50 kvadrātmetrus uz katru bērnu ar ierašanos uz treniņu pilnā ekipējumā, izņemot slidas un neizmantojot ģērbtuves.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīgu priekšlikumu virzījuši deputāti Krišjānis Feldmans (JKP) un Gatis Eglītis (JKP) rosinot to attiecināt bērnu un jauniešu hokeja sporta treniņiem, kā arī nosakot ogļskābās gāzes jeb CO2 koncentrācijas gaisā maksimālo atļauto līmeni treniņu telpās.

Abi deputāti kopā ar kolēģi Reini Znotiņu (JKP) aicina atļaut mācības no 1. līdz 4. klasei, savukārt vienas klases izglītojamiem pamatizglītības vai vidējās izglītības pakāpē nodarbības atļaut īstenot klātienē ārtelpās līdz 20 personām. Nosacījumu par 20 personām grupā rosināts attiecināt arī uz profesionālās ievirzes izglītības, interešu izglītības un māksliniecisko kolektīvu nodarbībām ārtelpās.

Savukārt parlamentārieši no LK aicina uzdot Ministru kabinetam piecu darba dienu laikā pēc šo grozījumu spēkā stāšanās izstrādāt sezonālo darbības plānu bērnu un jauniešu vasaras sporta treniņu procesa, sacensību un sporta nometņu organizēšanai iekštelpās un ārtelpās.

Parlamentārietis Viktors Valainis (ZZS) rosinājis valdībai uzdot līdz 1.jūlijam notikt drošības prasības un norises kārtību, lai atjaunotu starptautisko sporta federāciju sporta sacensību kalendārā iekļauto starptautisko sporta sacensību izlašu sportistiem norisi klātienē ar skatītāju piedalīšanos.

Deputāti Vjačeslavs Dombrovskis un Evija Papule rosina atjaunot bērnu un jauniešu vasaras nometņu darbību no 15.jūnija, valdībai izdodot attiecīgus noteikumus. Tāpat parlamentārieši aicina vecākiem kompensēt bērnu un jauniešu vasaras nometnes izmaksas 200 eiro apmērā par katru bērnu.

Stepaņenko, Švecova, Sprūde un Gobzems no savas puses aicina tirdzniecības dalībniekiem atļaut sniegt tirdzniecības pakalpojumus apmeklētājiem telpās, kurās vienam apmeklētājam ir nodrošināts ne mazāk kā 15 kvadrātmetriem no publiski pieejamās telpu platības. Tādējādi tiktu atļauts lielāks skaits apmeklētāju skaits, nekā pašlaik, kad vienam apmeklētājam jānodrošina 25 kvadrātmetri.

Savus rosinājumus atvieglojumus noteikšanai iesniegusi arī Latvijas Tirdzniecības asociācija, taču, lai tie kļūtu par oficiāliem priekšlikumiem, kādam no deputātiem par to jārosina balsojums, kurā tas jāatbalsta.

LK deputāti rosina pagarināt sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju ārtelpās pašlaik atļauto darba laiku no plkst.21 uz plkst.24. Parlamentārieši arī rosina ierobežot Ministru kabineta tiesības, ļaujot valdībai Covid-19 ierobežojumus noteikt, ja iepriekš ir saņemts Saeimas apstiprinājums.

Deputāti Feldmans un Eglītis un Saeimas Tautsaimniecības komisija rosina visām ārstniecības un ārstniecības atbalsta personām ļaut sniegt profesijai atbilstošus pakalpojumus.

Deputāts Uldis Burdriķis (JKP) aicina atļaut sniegt tetovēšanas pakalpojumus, ievērojot Ministru kabineta noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.