Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Veloparks Doresmuižā: kas tur notiek tagad

Foto:Didzis Bauers

Alūksnē, Doresmuižā pirms četriem gadiem, septembrī atklāja veloparku, ko mežā ierīkoja jaunieši ar vietējo iedzīvotāju palīdzību. Ideja to izveidot radās alūksnietim Edgaram Sinātam, un, rakstot šim nolūkam projektu, ko atbalstīja “Latvijas mobilais telefons”, ar domubiedru, vecāku, māsas un vecvecāku palīdzību Edgaram to īstenot arī izdevās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš tā laika pagājuši četri gadi, un alūksnieši novērojuši, ka tagad veloparks ir aizaudzis, nekopts, nevienam nav vajadzīgs un ir pat izdemolēts, tādēļ lūdz ar laikraksta starpniecību skaidrot iemeslus.

Aicina apspriest sadarbību

Uz puiša ģimenes zemes “Dimantos” tapušais veloparks tolaik kļuva par publiski pieejamu vietu, ko labprāt izmantoja azartiski velobraucēji. Sākotnēji iecerētie meža celiņi un kalnainās taciņas, piesaistot finansējumu dažādos projektos un saņemot atbalstu no vietējiem uzņēmējiem, tika papildinātas arī ar laipām un estakādēm. Taču, līdz ar veloparka atklāšanu, Edgars Sināts uzsāka studijas augstskolā Rīgā, arī dažus domubiedrus dzīves ceļš aizveda projām no Alūksnes, taču darbarīkus un visu citu veloparka uzturēšanai nepieciešamo Edgars atstāja tā, lai tie ikvienam interesentam tie būtu pieejami. Tomēr izrādījās, ka nevienam šo darbu turpināt intereses nebija. “Kad brīvdienās darbam veloparkā uzrunāju kādus 15 cilvēkus, atsaucās labi, ja viens. Tā arī tas viss ir palicis, jo ar divām rokām lielus darbus nevar paveikt,” tagad par to uzrunāts, saka E. Sināts, kurš studijas augstskolā pabeidzis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš labprāt arī tagad iesaistītos veloparka sakopšanas un atjaunošanas darbā, ja vien būtu jaunieši, kuriem tas interesētu un kuri izrādītu vēlmi ne tikai aktīvi atpūsties sportojot, bet arī fiziski pastrādātu, lai veloparku uzturētu kārtībā. “Ja kādam ir interese, lūdzu, droši rakstiet man “Facebook.com” kontā, un tad kopīgi apspriedīsim tālākās sadarbības iespējas,” laikrakstam saka E. Sināts.

Žēl ieguldītā darba un resursu

Par situāciju īpašumā “Dimanti” Doresmuižā, Alūksnē, protams, ir informēts arī Edgara tētis Oskars Sināts. “Protams, žēl ieguldītā darba un resursu. Tik daudz cilvēku tolaik ne tikai materiāli, bet arī ar savu padomu palīdzēja veloparkam tapt. Edgaram bija domubiedru grupa, kas to visu ar viņa iniciatīvu izveidoja, bet tagad redzams, ka jauniešu darbība veloparkā vēlāk vairāk bija vērsta uz demolēšanu nevis aktīvu atpūtu sportojot. Tur ir sazāģētas un nogāztas rampas, izlauzti dēļi, augošiem kokiem nomizota miza un cits. Jauniešiem iniciatīvas turpināt iesākto, lai veloparku uzturētu kārtībā, nebija nekādas, lai gan tā ir publiski pieejama vieta,” saka arī O. Sināts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vasara ir pusē, tādēļ ģimene tomēr pati iecerējusi kaut nedaudz sakopt savu īpašumu, to izpļaujot, jo atjaunot un uzturēt kārtībā pilnībā tur esošos elementus ģimenei iespēju nav. “Ja kādam ir interese šo vietu atkal sakārtot aktīvai atpūtai, dodiet ziņu, labprāt atbalstīšu!” saka O. Sināts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.