Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Veikti Gaujas ūdensteces tīrīšanas darbi

Foto: Loreta Jargane

2020. gada 25. martā Zivju Fonda padomes sēdē tika apstiprināts Apes novada domes iesniegtais projekts “Zivju dzīvotņu atjaunošana Gaujas upes Sikšņu krācēs” pasākumā “Zivju resursu pavairošana un atražošana publiskajās ūdenstilpnēs un ūdenstilpnēs, kurās zvejas tiesības pieder valstij, citās ūdenstilpnēs, kas ir valsts vai pašvaldību īpašumā, kā arī privātajās upēs, kurās ir atļauta makšķerēšana”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gauja ir viena no lielākajām lašupēm Latvijā un Gaujas upes posms no Tirziņas līdz Vecpalsas ietekai, ietverot Sikšņu krāces Apes novadā, ir viens no potenciāli labākajiem upes posmiem lašu nārstam. Līdzīgi kā daudzās upēs mūsdienās laša dzīvotnes ir daļēji degradētas, parasti notiek to pastiprināta aizaugšana eitrofikācijas rezultātā. Lai atjaunotu zivju dabisko atražošanos un labvēlīgu vidi upē dzīvojošām zivju sugām, šai upes posmā ir nepieciešams atjaunot un sistemātiski uzturēt zivju dzīvotnes un dabiskās nārsta vietas.

Foto: Loreta Jargane

Projekta laikā tika veikta potenciāli vislabvēlīgāko zivju dzīvotņu un nārsta teritoriju atjaunošanu 1,01 hektāru platībā pie Sikšņu krācēm. Darba procesā notika ūdensteces tīrīšana, izmantojot tehniku, kas veica upes grunts kultivēšanu, “izravējot” ūdensaugus. Paralēli tika apzinātas un labiekārtotas potenciālās nārsta ligzdas, kā arī attīrītas dabiskās zivju dzīvotnes (bedres, dabīgie sanesumi u.tml.), atstājot laukumam nepieciešamās slēptuves – koku sagāzumus, paceres.

Projektu kopējās izmaksas ir EUR 12076.00, no kuriem Zivju fonda finansējums ir EUR 11370.64 un Apes novada domes līdzfinansējums EUR 1405.36.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.