Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Veidos orientēšanās poligonu

Ar mērķi veicināt kustību prieku un iespēju apgūt orientēšanos apvidū biedrība “Orientēšanās klubs “Alūksne”” īsteno projektu “Orientēšanās apmācības poligona izveide”. Tajā būs iespēja iesācējiem spert pirmos soļus šajā sporta veidā, sporta entuziastiem veselīgi un aizraujoši pavadīt brīvo laiku, savukārt tiem, kuri trenējas orientēšanās sportā, tā būs lieliska vieta savas meistarības pilnveidošanai. Projektu atbalsta Alūksnes novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta iniciators, orientēšanās kluba “Alūksne” vadītājs Vilnis Veļķeris uzsver, ka Alūksnē nekad mērķtiecīgi nav attīstīts orientēšanās sports, šī sporta veida pieejamība vienmēr balstījusies uz sabiedriskiem pamatiem. Mūsu pusē – ne Smiltenē, ne Cēsīs, ne Gulbenē nav apmācību poligona ar stacionāriem kontrolpunktiem vienkāršā apvidū.

Tagad jebkurš interesents varēs noteiktā vietā, kas vēl tiks precizēta, paņemt karti un braukt uz poligonu un mācīties šī sporta veida pamatus – apgūt karti – piemēram, kā apzīmē takas, skudru pūzni, tālāk mēģināt pārvietoties un atrast kontrolpunktus.

“Tuvākais orientēšanās poligons atrodas Siguldā. Tādēļ Alūksnes poligons būs interesants ar to, ka tam var būt plaša pielietojamība un būs viegli sasniedzams. Varēs braukt klašu kolektīvi, interesentu grupas, vienoties un paņemt līdzi kādu orientēšanās speciālistu, kurš ierādīs šī sporta veida pamatus. Poligonu varēs izmantot apmācībām arī zemessargi un karavīri. Noteikti popularizēsim šo vietu kaimiņu – Smiltenes (Gaujienā un Apē) un Gulbenes novados. Plānojam sagatavot diezgan plašu orientēšanās karti, lai varētu mainīt kontrolpunktu vietas. Paredzēti 15 stacionāri kontrolpunkti, kuri būs numurēti un iezīmēti kartē. Padomāts arī par to, lai varētu rīkot sacensības vai mācību kontroltreniņus. Radīsim iespēju sportot jebkurā diennakts laikā un jebkuros laika apstākļos. Ja būs liela interese, mainīsim kontrolpunktu atrašanās vietu un pārveidosim kartes,” stāsta V. Veļķeris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kaut kas līdzīgs aprakstītajam kovida laikā bija izveidots “Mežiniekos”, kur cilvēkiem bija iespēja pastaigāties/skriet un reizē mēģināt orientēties apvidū, atrodot vieglākus vai grūtākus kontrolpunktus.

UZZIŅAI
Poligonu veidos militārās bāzes “Lāčusils” apkārtnē. Latvijas valsts mežu teritorijā būs jāmeklē pietura “Dzeņi” Dzeņu apkārtnē, kas atrodas divus trīs kilometrus aiz Strautiņu ciema Zeltiņu virzienā. Paredzētā teritorija – 3,5 km2. Maksimālais distances garums būtu septiņi astoņi kilometri, bet viss ir paša rokās, cik lielu distanci gribas pieveikt. Klubs nodrošinās kartes, un, ja būs interese no skolām, plānotas nodarbības skolēniem, lai iepazīstinātu ar šo sporta veidu, karti un kompasu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.