Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Veģetārieši un vegāni aicināti piedalīties vēl nebijušā pētījumā Latvijā

Attēlam ilustratīva nozīme

Valsts zinātniskā institūta “BIOR” vadošie pētnieki aicina piedalīties pētījumā Latvijā „Zarnu mikrobioma daudzveidība ar veselību un dzīvesveidu saistītu uztura režīmu ietekmē”, kura ietvaros tiks pētīti iedzīvotāju uztura paradumi saistībā ar mikrobioma rādītājiem. “Alūksniešiem.lv” informē pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “Bior” pārstāve Ilze Dimante.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pētījumā aicināti piedalīties veģetārieši, vegāni un cilvēki ar celiakiju no visiem Latvijas reģioniem, lai varētu noteikt zarnu mikrobioma atšķirības, salīdzinot ar dalībniekiem, kuriem nav uztura ierobežojumu.

Uztura paradumu ietekme uz zarnu mikrobiomu ir pētīta jau iepriekš, taču trūkst datu par īpašām diētām, piemēram, veģetārismu, vegānismu, bezglutēna diētu un to ietekmi uz zarnu baktērijām.

Pētnieki vēlas noskaidrot veģetāriešu, vegānu un cilvēku ar celiakiju ikdienas uztura paradumus un veikt to analīzi. Aprēķiniem tiks izmantota saņemtā informācija no uztura dienasgrāmatām, kā arī tiks veikta paraugu testēšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dalībniekiem par dalību pētījumā būs iespēja saņemt individuālos uzturvielu pārskatus, kuru aprēķinam izmantosim saņemto informāciju no uztura dienasgrāmatām, kā arī neliela finansiāla atlīdzība par ieguldīto laiku. Pētījuma noslēgumā dalībnieki varēs saņemt kopsavilkumu par iegūtajiem rezultātiem par zarnu mikrobiomu.

Lai pieteiktos pētījumam, iedzīvotāji aicināti aizpildīt pieteikuma formu: https://forms.gle/npKpFqnnEE72V9mz9 vai  rakstot uz e-pasta adresi mikrobioms@bior.lv, norādot savu dzimumuvecumutālruņa numuru un atbilstību konkrētai pētījuma grupai.

Pēc pieteikuma saņemšanas ar dalībniekiem sazināsies intervētājs, lai sīkāk skaidrotu pētījuma norisi un vienotos par ērtu tikšanās vietu un laiku anketu aizpildīšanai un parauga savākšanas instrukciju sniegšanai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.