Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vecāku organizācija atbalsta pedagogu obligātu vakcināciju klātienes mācību atsākšanai

Foto: pixabay.com

Biedrība “Vecāki par izglītību” atbalsta priekšlikumu noteikt, ka izglītības darbiniekiem būtu obligāti jāvakcinējas pret Covid-19, jo tas ir būtisks priekšnoteikums klātienes mācību atsākšanai rudenī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrības priekšsēdētāja Silvija Titova-Meija šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” pauda, ka ir prieks, ka vakcinācijas aptvere kopumā kāpj, izglītības darbinieku vidū augstāko rādītāju sasniedzot augstskolas pasniedzēju vidū. “Mazliet bēdīgi par pirmsskolu pedagogiem, kur vakcinācijas aptvere ir zemāka,” piebilda Titova-Meija, akcentējot, ka galvenais, par ko satraucas vecāki, ir, lai bērni rudenī varētu doties uz mācībām klātienē.

Mācoties attālināti, visi vecāki izjutuši papildu slodzi, jo attālināti un bez skolotāja klātbūtnes un konsultācijām kvalitatīvs izglītības process ilgtermiņā nav iespējams, norādīja biedrības pārstāve, piekodinot, ka tik ilgstošas attālinātas mācības atstājušas negatīvu ietekmi uz bērnu psihoemocionālo stāvokli, kā arī radīja grūtības vecākiem pilnvērtīgi strādāt.

Titova-Meija akcentēja, ka šādās mācībās sasniegtais zināšanu līmenis bijis atkarīgs no vecāku iesaistes mācību procesa nodrošināšanā. “Tur, kuri nevarēja sekot līdzi savu bērnu mācībām, bija vērojams zināšanu kritums. Vecākiem bija ļoti liela iesaiste mācību nodrošināšanā,” sacīja biedrības vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Titova-Meija uzsvēra, ka patlaban “dzīve ir tāda, ka nav variantu – vai nu mēs esam visi vakcinēti un atgriežamies ierastajā dzīvē, vai arī sēžam visi pie datoriem un pēc gadiem saņemam rezultātu, kas atstāts uz bērnu zināšanām”.

Jautāta, vai viņa atbalsta grozījumus, kas paredz noteikt obligātu vakcināciju pedagogiem, Titova-Meija atbildēja apstiprinoši. “Mēs esam par obligāto vakcināciju,” sacīja biedrības pārstāve.

Kā ziņots, valdība iepriekš vienojās, ka darba devējam būs tiesības atbrīvot no amata darbinieku, kurš līdz 15.septembrim nebūs ieguvis Covid-19 sertifikātu. Tāpat ministri vienojās, ka vakcinēšanās būs obligāta ārstniecības, sociālās aprūpes un izglītības iestādēs strādājošajiem. Par šādām izmaiņām likumā vēl būs jālemj Saeimai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.