Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vasaras nometnes tomēr notiek

Izglītības un zinātnes ministrija jūnija beigās tomēr piešķīra valsts finansējumu bērnu vasaras nometņu organizēšanai. Lai arī daudziem šajā laikā vasara jau bija saplānota, iespēju rīkot nometnes izmantoja Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skola un Jaunannas biedrība “Interešu centrs “Jaunanna””.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes pārstāve Baiba Lietapure stāsta, ka ministrija tomēr rada iespēju piešķirt līdzekļus. “Par šādu lēmumu bijām diezgan lielā šokā, jo to mums paziņoja jūnija beigās, kas, uzskatu, ir ļoti nekorekti, jo pedagogi savu darbu un atpūtu vasarā jau ir saplānojuši. Novada skolas bija ļoti apmierinātas ar iespēju bērniem šovasar organizēt brīvā laika aktivitātes, jo tas ir vienkāršāk – nav tik liels birokrātijas un administratīvais slogs kā nometnes organizēšana. Tomēr valsts finansējumu šovasar saņēmām, un tas mums ir jāapgūst,” saka B. Lietapure.

Izsludina konkursu

Pašvaldība izsludināja vasaras nometņu projektu konkursu, pieteicās sporta skola, jo nosacījumi atļāva šo finansējumu šoreiz izmantot arī profesionālās ievirzes izglītības bērniem, un Jaunannas biedrība “Interešu centrs “Jaunanna””. “Uzrunājām pedagogus, bet viņi norāda, ka vasara jau saplānota, tātad resursu, lai sarīkotu nometnes, nav. Tāpat, lai noorganizētu kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanu bērniem vasaras nometnē, ir nepieciešams zināms laiks. Ļoti priecājāmies, ka šoreiz finansējumu nometnēm varēja izmantot arī profesionālās izglītības ievirzes iestādes, kuri šo iespēju garām nelaida,” norāda B. Lietapure. Finansējums gan ir neliels – 19 eiro dienā uz vienu bērnu – tādēļ projektu konkursā nebija ieinteresētas iesaistīties privātās struktūras, atzīst metodiķe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izmantoja labprāt

Par iespēju rīkot vasaras nometnes audzēkņiem gandarīta ir Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Līga Tomsone. Viņa stāsta, ka jaunie biatlonisti bijuši vasaras nometnē Madonas piepilsētas sporta un atpūtas bazē “Smeceres sils”, vieglatlētikas nometne mazajiem bērniem notika tepat Pilssalas stadionā, Alūksnē, bet šonedēļ uz nometni Balvos devās vecākie sporta skolas biatlonisti. Savukārt 11. un 12. augustā sākas divas paralēlas piecu dienu džudo nometnes “Džudo māksla” lielajiem un mazajiem sporta skolas audzēkņiem. “Noteikts, ka katrā nometnē minimālais bērnu skaits ir 15, tādēļ bijām priecīgi, ka iespēju var izmantot visi, kuri to vēlas. Džudo nometnēs katrā būs pat 30 skolēni. Tāpat šoreiz nebija vecāku līdzmaksājuma, un par to ir īpašs gandarījums, jo tieši vecāki vienmēr finansiāli atbalsta savus bērnus – gan ikdienā, gan braucot uz sacensībām,” stāsta L. Tomsone.

Pirms došanās uz nometni bērniem vajadzīga ārsta izziņa par veselības stāvokli un negatīvs “Covid – 19” tests, bet nometnes laikā jāievēro visi sanitāri epidemioloģiskie noteikumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nometņu darbības laiks paredzēts līdz pat 27. augustam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.