Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Varēs iebraukt, bet ne stāvēt

Pēc publikācijas “Slimnīcā durvis vērs jauna nodaļa” 14. aprīļa laikraksta numurā, redakcija saņēmusi kādas lasītājas, kura savu vārdu lūdz neminēt, jautājumu par iebraukšanu Alūksnes slimnīcas teritorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Izlasot rakstu par topošo Rehabilitācijas un fizikālās terapijas nodaļu, sāku bažīties, kāda tagad būs jaunā kārtība ar piebraukšanu pie slimnīcas nodaļām. No stāvlaukuma tik tālu grūti aiziet, līdz šim ģimenes ārste neiebilda, ka es, viņu apmeklējot, iebraucu slimnīcas teritorijā. Kā būs tagad? Vai vispār vēl eksistē caurlaides, ko var dabūt ilgākam laikam, kā tas bija agrāk? Kāda būs šī kārtība tagad?” Lasītājas jautājumu redakcija skaidroja pie SIA “Alūksnes slimnīca” valdes priekšsēdētājas Marutas Kauliņas.

M. Kauliņa minētajā publikācijā, runājot par nākotnes plāniem, norāda, ka drīzumā ir iecere slimnīcas teritorijā sakārtot automašīnu stāvlaukumu. “Darbiniekiem jau tagad, iebraukšanai slimnīcas teritorijā, ir izsniegtas caurlaides. Bet citi autobraucēji bieži vien neievēro aizlieguma zīmes, kas uzstādītas pie iebraukšanas teritorijā, tādēļ šis jautājums jāsakārto,” saka valdes priekšsēdētāja. Viņa atklāj, ka arī tagad nevienam nav liegts iebraukt slimnīcas teritorijā, pie durvīm izlaist pacientus – invalīdus vai māmiņas ar bērniem, cilvēkus, kuriem ir apgrūtināta pārvietošanās, – bet automašīnu stāvēšanai novietot ārpusē šim nolūkam paredzētajā stāvlaukumā. “Tomēr visai bieži novērojam, ka vīrs atved sievu ar bērnu uz slimnīcas ambulatoro nodaļu un automašīnu novieto turpat netālu no slimnīcas durvīm. Daži nekautrējas, gaidot savus ģimenes locekļus, turpat arī no mašīnas nodauzīt liekos dubļus vai ziemā uz spēkrata sakrājušos sniegu, darbina motoru, radot izplūdes gāzes, kas citiem jāelpo,” saka M. Kauliņa. Līdz šim neatļautu auto stāvēšanu slimnīcas teritorijā kontrolēja valsts un pašvaldības policija, par pārkāpumiem piemērojot arī administratīvo sodu.

“Esam plānojuši izbūvēt arī invalīdu stāvvietu, bet tā attieksies gan tikai uz tiem pacientiem – invalīdiem, kuri ārstēsies stacionārā. Apmeklējot ambulatoro nodaļu, tāpat auto būs jāatstāj kopīgajā autostāvvietā. Arī turpmāk pacientiem nekādas caurlaides iebraukšanai slimnīcā nebūs paredzētas,” uzsver. M. Kauliņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Ja tiks atļauts iebraukt un izlaist vai paņemt pacientus, kuriem ir grūtības ar pārvietošanos, vai māmiņas ar zīdaiņiem nekādas problēmas nesaskatu. Izlaid vai paņem pacientu un dodies tālāk, ja jāgaida, tad izbrauc uz auto stāvēšanai paredzētu vietu. Cilvēkiem būtu laiks saprast, ka slimnīcas teritorija, nav personalizēta auto stāvvieta.

    13
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.