Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

VARAM veiks ārkārtas finanšu revīziju Alūksnes novada pašvaldībā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) veiks ārkārtas finanšu revīziju vairākās pašvaldībās, tostarp Alūksnes novada pašvaldībā. Revīzija mērķis – saprast, kā pašvaldības pārrauga savas kapitālsabiedrības, stiprina caurskatāmāku un efektīvāku pārvaldības modeli. Informē VARAM.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Revīzijas tiks veiktas arī Saldus, un Jelgavas novada pašvaldībās, kā arī Daugavpils pilsētas pašvaldībā, savukārt vēl viena pašvaldība tiks izvēlēta no Pierīgas aglomerācijas, tādējādi aptverot visus plānošanas reģionus un vērtējot visu mērogu pašvaldības.

Kā informē ministrija, publiskajā iepirkumā par pirmās kārtas ārkārtas finanšu revīzijām ir uzvarējusi SIA “Ernst & Young Baltics”, kas auditēs četras no kopumā plānotajām piecām pašvaldībām.

Ministrijas parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs (AP) vēsta, ka kapitālsabiedrības atbild par ievērojamu daļu iedzīvotājiem ļoti būtiskām funkcijām. Svarīgi ir sabalansēt kopējo sabiedrisko labumu ar kapitālsabiedrību interesēm, norāda politiķis, piebilstot, ka šī atbildība un atklātie pārkāpumi VARAM liekot īpaši koncentrēties tieši uz to,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Revīzijas mērķis esot izvērtēt pašvaldības kā kapitāla daļu turētāja likumā “Par pašvaldībām” noteikto pienākumu izpildi pašvaldības kapitālsabiedrību efektīvas pārvaldības, racionālas un ekonomiski pamatotas resursu izmantošanas, labas korporatīvās pārvaldības principu ievērošanā, un līdzdalības nosacījumu ievērošanā.

Jautājums par pašvaldību komercsabiedrību darba tiesiskumu nokļuva īpašā VARAM uzmanības lokā, kad 2019.gada 5.aprīlī toreizējais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) no Rīgas domes priekšsēdētāja amata atstādināja Nilu Ušakovu (S), kurš kā galvaspilsētas mērs un SIA “Rīgas satiksme” kapitāldaļu turētājs bija pārkāpis likumu, nebija īstenojis pietiekamu uzraudzību pār kapitālsabiedrību un nodrošinājis rīdzinieku interešu ievērošanu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (2)

  1. Tad skaidrs kāpēc Namu valdes priekšsēdētājam bija jāaiziet! Nebūtu šī te VARAM audita sēdētu vēl šodien un izsaimniekotu iedzīvotāju māju naudu. Es ceru, ka Nami būs viena no kapitālsabiedrībām, kuru darbību spēcīgi izpētīs. Domāju Nami ir viens no lielākajiem melnajiem caurumiem Alūksnē, kur par fiktīvu darbu vai darba imitēšanu tiek tērēti iedzīvotāju līdzekļi. Vairāki juristi, gadiem nerisinātas parādu problēmas, mūžīgās tiesvedības, bez rezultāta.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.