Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

VARAM rosina Valsts kontroli un KNAB vērtēt iespējamos pārkāpumus Alūksnes novada domē (papildināts)

Foto:pixabay.com

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) un Valsts kontrolē ar aicinājumu izvērtēt Alūksnes novada domes un tās amatpersonu iespējamos pārkāpumus un par pārbaudes rezultātiem un lēmumiem informēt ministriju, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VARAM saņēmusi iesniegumu par iespējamiem Alūksnes novada domes un tās amatpersonu vairākkārtīgiem pārkāpumiem pašvaldībā saistībā ar publiskas personas finanšu līdzekļiem un mantu, kā arī par iespējamiem likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” pārkāpumiem.

Pēc ministrijas rīcībā esošās informācijas, pašvaldība darījumos ar nekustamajiem īpašumiem, tostarp, atsavināšanā, iegādē un iznomāšanā, būvniecības darbu projektēšanā, pašvaldības kapitālsabiedrību pārraudzībā, pašvaldības iepirkumu komisijas darbībā, kā arī pašvaldības autoceļu uzturēšanā, iespējams, nav ievērojusi normatīvo aktu prasības, kuras nosaka, ka publiskas personas finanšu līdzekļi un manta jāizmanto atbilstoši normatīvo aktu prasībām un iedzīvotāju interesēm, nepieļaujot to izšķērdēšanu un nelietderīgu izmantošanu.

Ņemot vērā minēto, VARAM ir nosūtījusi šo informāciju Valsts kontrolei un KNAB izvērtēšanai un pārbaudes veikšanai, ņemot vērā, ka minētās iestādes uzrauga pašvaldības un tās amatpersonu rīcību ar publiskas personas finanšu līdzekļiem un mantu, kā arī izvērtē interešu konflikta pārkāpumus amatpersonu darbībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc informācijas par pārbaudes rezultātiem saņemšanas no kompetentajām iestādēm, ja tiks gūts apstiprinājums, ka Alūksnes novada domes un to amatpersonu rīcībā pārkāpumi ir konstatēti, ministrija savas kompetences ietvaros izvērtēs attiecīgo amatpersonu atbildību par pieļautajiem pārkāpumiem.

Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis portālam Alūksniešiem.lv norāda – oficiāli pašvaldība nav saņēmusi nekādu informāciju par šādu iesniegumu vai aicinājumu izvērtēt Alūksnes novada domes amatpersonu pārkāpumus, tāpēc šobrīd no komentāriem atturas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (3)

  1. Tā iet, kad sagribējās varoņiem ar VARAM paspārdīties. Tā tomēr ir cita līmeņa smilšu kaste, cerams vietējo veras kliķi kārtīgi pakratīs, jo dažiem patiešām jau Alūksne ir par privātuzņēmumu kļuvusi.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.