Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

VARAM pieprasa Garkalnes novada pašvaldībai paskaidrojumus par informatīvajā izdevumā publicēto rakstu un vēršas policijā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) pieprasa paskaidrojumus no Garkalnes novada domes saistībā ar pašvaldības informatīvā izdevuma “Garkalnes novada vēstis” Nr. 222 publicēto sabiedrisko attiecību speciālista Mārča Bauzes-Krastiņa rakstu, kurā ministrija saskata viltus ziņu izplatīšanu, kā arī oficiālajam pašvaldības izdevumam likumam neatbilstošas informācijas sniegšanu iedzīvotājiem. Tāpat ministrija vērsusies tiesībsargājošajās iestādēs, lai tās izvērtē izdevumā publicētās informācijas atbilstību likumam, iespējams, saskatot tajā viltus ziņu izplatīšanas mēģinājumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Publicitātes foto

VARAM līdz šī gada 15. martam sagaida Garkalnes novada domes paskaidrojumus par to, kā tā pārrauga informatīvā izdevuma redakcionālo saturu tā, lai tas atbilstu likuma “Par pašvaldībām” prasībām. VARAM aicina informēt par sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Mārča Bauzes-Krastiņa izvērtējumu saistībā ar publicēto rakstu, kā arī nākamajā informatīvajā izdevumā ievietot ziņas atsaukumu, ņemot vērā, ka tas neatbilst likuma “Par pašvaldībām” tvērumam.

VARAM norāda, likums “Par pašvaldībām” noteic, ka pašvaldība ir tiesīga izdot informatīvo izdevumu, kurā tā informē vietējos iedzīvotājus par likumā noteikto funkciju izpildi, kā arī publicē šajā likumā un citos normatīvajos aktos noteikto informāciju.

No iepriekš minētā izriet, ka pašvaldības informatīvajā izdevumā publicējama informācija, kas saistīta ar pašvaldības funkciju veikšanu vai citu informāciju, kuras publicēšanu paredz normatīvie akti. Līdz ar to ministrija norāda, ka sabiedrība pašvaldības informatīvā izdevumā publicētu informāciju uztvers kā oficiālu pašvaldības izplatītu ziņu un oficiālu paziņojumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkrētā raksta autors minētajā publikācijā iekļāvis pārdomas par Covid-19 infekcijas alternatīvām ārstēšanas un profilakses metodēm, kā arī sniedzis norādes par to, kā iedzīvotājiem iespējams būtu jārīkojas pirms vakcīnas saņemšanas. Attiecīgajā rakstā pausti pārspriedumi un aicinājumi Covid-19 infekcijas izplatības saistībā, kā arī pausts aicinājums vakcinēties tikai tad, kad persona saņēmusi virkni dokumentu, kurus realitātē nebūs iespējams saņemt, līdz ar to faktiski paužot aicinājumu nevakcinēties.

Ministrija vēstulē pašvaldībai norāda, ka sabiedrībai ar plašsaziņas līdzekļu starpniecību, kā arī oficiāliem avotiem, piemēram, oficiālo vietni manavakcina.lv, ik dienu tiek atgādināts par epidemioloģisko drošības prasību ievērošanu, gatavošanos, iespējams, Covid-19 trešajam uzliesmojuma vilnim, kā arī par sabiedrības veselības stiprināšanu vakcinējoties, jo vakcīna pasargā no simptomātiskas saslimšanas ar Covid-19. Šādos apstākļos oficiālā izdevumā, kas tiek izdots par pašvaldības nodokļu maksātāju naudu,  publicētās ziņas neveicina sabiedrības veselības kolektīvo drošību un nesniedz oficiālo informāciju par rīcību, kas būtu droša sabiedrībai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.