Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

VARAM: pašvaldību izdevumiem ir jāparedz vienots formāts un noformējums

Foto: Pexel

2020.gada 9.septembrī – šodien Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) diskutēja par pašvaldību preses izdevumiem, rosinot izveidot vienotu pašvaldību izdevumu formātu un vizuālo noformējumu. Ministrija virza priekšlikumus, lai pašvaldību informatīvie izdevumi atbilstu to paredzētajam mērķim: informētu par pašvaldību pieņemtajiem lēmumiem un saistošajiem noteikumiem. “Alūksniešiem.lv” vēsta VARAM sabiedrisko attiecību pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldību informatīvie izdevumi, kuru pienākums par nodokļu maksātāju naudu būtu informēt sabiedrību par pašvaldības darbu, pieņemtajiem lēmumiem un saistošajiem noteikumiem, nereti tiek izmantoti politiķu tēla spodrināšanai, tie nesniedz objektīvu informāciju, kropļo preses brīvības principu un viedokļu paušanas daudzveidību. Sevišķi būtiska ir objektīvas informācijas sniegšana sabiedrībai, īpaši priekšvēlēšanu laikā.

Šādu izdevumu izdošanai pašvaldības tērē ievērojamus finanšu līdzekļus, bieži vien imitējot avīzes un žurnālistu darbu. VARAM iestājas par principu, ka skaidri jānodala žurnālistika un sabiedrisko attiecību darbs. Tāpat, ir jāstiprina kvalitatīva žurnālistika reģionos, nodrošinot iedzīvotājus ar objektīvu informāciju, ko var sniegt tikai neatkarīgs plašsaziņas līdzeklis.

VARAM priekšlikums paredz izveidot vienotu pašvaldību izdevumu formātu un noformējumu. Līdzīgi un pēc vienotas pieejas strukturēta  informācija visu pašvaldību teritorijās nodrošinās objektīvu un saprotamu informācijas pieejamību visā sabiedrībā. Tam sekotu arī ekonomisks ieguvums – informācijas sagatavošana pēc vienota formāta ļautu ietaupīt finanšu līdzekļus sabiedrībai kopumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīgu pieeju jau šobrīd realizē valsts, īstenojot tīmekļvietņu vienotās platformas projektu valsts un pašvaldību iestāžu tīmekļvietnēm, tādējādi nodrošinot vienotu pieeju informācijas sniegšanā interneta vidē. Tas nodrošina efektīvu resursu izlietojumu šo tīmekļvietņu pārvaldībā.

Savukārt, līdzīgs pašvaldību informatīvo izdevumu regulējums veiksmīgi darbojas Čehijā. Tas paredz nosacījumus, kādi jāievēro, izdodot informatīvos izdevumus, proti, kādi ir iekļaujamās informācijas veidi un forma.

Pēc pērn virzītā VARAM priekšlikuma pašvaldībām ir liegts darboties plašsaziņas līdzekļu tirgū.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd ministrijā norit aktīvs darbs pie jauna Pašvaldību likuma izstrādes, un tajā paredzēts iekļaut arī tiesisko regulējumu attiecībā par pašvaldību informatīvajiem izdevumiem. Ministrijai likumprojekts valdībā jāiesniedz līdz oktobra beigām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.