Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Valsts prezidents 21. augustā Rīgas pilī pasniegs augstākos Latvijas valsts apbalvojumus

Viestura ordenis
Foto: publicitātes

Par godu Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanai 21. augustā plkst. 12.00 Rīgas pilī notiks svinīga ceremonija, kuras laikā Valsts prezidents Egils Levits 67 sabiedrības pārstāvjiem pasniegs augstākos Latvijas valsts apbalvojumus – Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu. Ceremonija būs skatāma tiešraidē Latvijas Televīzijas 1. kanālā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula 2020. gada 23. aprīļa lēmumiem par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā Triju Zvaigžņu ordenis tiks pasniegts 35 izcilām personībām, Viestura ordenis – 21, bet Atzinības krusts – 11.

Viestura ordeņa virsnieks Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Alūksnes iecirkņa priekšnieks, pulkvežleitnants
Ilmārs Hamanis
Foto: Sandra Apine

Valsts prezidents augstākos valsts apbalvojumus pasniegs cilvēkiem, kuru drosme un pašaizliedzība sekmēja Latvijas valstiskuma atgūšanu un nostiprināšanu nevardarbīgā, parlamentārā ceļā un Neatkarības deklarācijas pieņemšanu 1990. gada 4. maijā, personām, kuras, pakļaudamas briesmām dzīvību, dokumentēja un nākamajām paaudzēm saglabāja patiesas liecības par Trešās atmodas gaitu. Tāpat valsts apbalvojumi tiks pasniegti sabiedrības pārstāvjiem, kuru profesionālā un pilsoniskā darbība veicinājusi demokrātiskas, tiesiskas un nacionālas Latvijas valsts izaugsmi.

Tā kā augstāko valsts apbalvojumu pasniegšana saistībā ar Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu 2020. gada 4. maijā nevarēja notikt valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ, tad Ordeņa kapituls lēma par valsts apbalvojumu pasniegšanu konstitucionālā likuma “Par Latvijas Republikas valstisko statusu” pieņemšanas 29. gadadienā – 2020. gada 21. augustā, kas ir mūsu valstij un tautai nozīmīga diena, kad pilnībā un arī faktiski atguvām savu neatkarību. Līdz ar konstitucionālā likuma pieņemšanu aizsākās de facto atjaunotās valstiskās neatkarības starptautiskā atzīšana.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.