Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Valsts kontrole sākusi revidēt Alūksnes novada pašvaldību

Foto: pexels.com/ attēlam ilustratīva nozīme

Valsts kontrole Alūksnes novada pašvaldībā nesen sākusi apjomīgu revīziju, un tam ir vairāki iemesli. Valsts kontroles Padomes loceklis un 5. Revīzijas departamenta direktors Edgars Korčagins norāda – revīzija sākta nesen, 30. aprīlī, to veic trīs pieredzējuši revidenti un attālināti. Tiek vākti dati, notiek saziņa ar pašvaldības darbiniekiem. Ja epidemioloģiskā situācija ļaus, rīkos klātienes izbraukumus. “Pašlaik izzinām situāciju un saprotam riskus, pie kā būs jāstrādā revīzijas laikā turpmāk, jau intensīvāk. Līdz oktobra vidum ritēs revīzijas pirmais posms. Revīziju pabeigt plānots līdz nākamā gada februāra beigām,” viņš saka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

E. Korčagins norāda, ka Alūksne revīzijai izvēlēta vairāku iemeslu dēļ. Arī tāpēc, ka šeit pēdējo četru gadu laikā nav veikta likumības vai lietderības revīzija. “No Valsts kontroles puses pēdējā revīzija Alūksnē bija pasen, pirms sešiem gadiem, par pašvaldības maksas pakalpojumiem. Valsts kontrole rotācijas kārtībā pašvaldībās revīzijas veic regulāri, kā arī analizē citus riskus. Alūksnes novada kontekstā redzam, ka pašvaldībai ir liels uzņemto saistību apmērs. Mums ir diezgan daudz iedzīvotāju un uzņēmēju sūdzību par dažādiem aspektiem, piemēram, par rīcību ar nekustamajiem īpašumiem, personālpolitiku, interešu konflikta situācijām lēmumu pieņemšanā, necaurskatāmu rīcību ar finanšu līdzekļiem. Arī tiesībsargājošās institūcijas vērsušas uzmanību. Ir sakrājies risku kopums, tādēļ veicam kompleksu revīziju.

Jomās, kur līdz oktobrim saskatīsim vislielākos riskus, veiksim padziļinātu izpēti līdz nākamā gada februārim,” stāsta E. Korčagins un piebilst, ka Alūksne ir pateicīga pašvaldība, kur tieši šobrīd veikt revīziju, jo ir viena no retajām Latvijā, kuru neskar administratīvi teritoriālā reforma.

Revīzijas laikā publiskus komentārus par tās gaitu Valsts kontrole nesniegs, bet martā, ja epidemioloģiskā situācija valstī to ļaus un nebūs citu ierobežojumu, rīkos publisku pasākumu, lai iedzīvotājiem un ikvienam interesentam nepastarpināti prezentētu revīzijas laikā secināto un ļautu uzdot jautājumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pievērs uzmanību

Valsts kontroles Padomes loceklis un 5. Revīzijas departamenta direktors Edgars Korčagins aicina ikvienu Alūksnes novada iedzīvotāju vai citu interesentu sazināties ar Valsts kontroli par jomām, kam revīzijas laikā pievērst padziļinātu uzmanību un kurās Alūksnes novadā vajadzētu uzlabojumus.

To darīt aicinās arī Alūksnes novada pašvaldības darbiniekus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kontaktpersona saziņai šādos gadījumos – Revīzijas grupas vadītājs Roberts Jumiķis, tālrunis: 67017594; e-pasts: lrvk@lrvk.gov.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.