Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Valdība apstiprina izmaiņas autoratlīdzību sistēmā no nākamā gada vidus

Foto: Pexels
Attēlam ilustratīva nozīme

Ministru kabinets šodien apstiprināja izmaiņas autoratlīdzību sistēmā no 2021.gada 1.jūlija. “Alūksniešiem.lv” noskaidroja aģentūrā Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK) skaidroja, ka valdībā skatītais piedāvājums izmaiņām nodokļu piemērošanā autoratlīdzību saņēmējiem panākts kā kompromisa variants ar Finanšu un Labklājības ministrijām.

Viņš pauda, ka bija būtiski panākt, lai izmaiņas autoratlīdzību saņēmējiem sāktu darboties pakāpeniski, nevis ar 1.janvāri, kā sākotnēji bija iecerēts – lai visi, kas noslēguši līgumus, spētu pilnvērtīgi un bez zaudējumiem pildīt savas līgumsaistības. Tas piedāvā radošajām personām – autoratlīdzību saņēmējiem – sociālās apdrošināšanas pakalpojumu grozu: slimības pabalstu, sākot no 11.dienas, maternitātes un paternitātes pabalstu u.c., vienlaikus dodot iespēju nereģistrēties kā saimnieciskās darbības veicējiem.

Līdz nākamā gada 1.jūlijam autoratlīdzību saņēmējiem paredzēts saglabāt līdzšinējo nodokļu maksāšanas kārtību un likmes. Savukārt no 2021.gada 1.jūlija notiks pakāpeniska sagatavošanās autoratlīdzību saņēmēju nodokļu nomaksai, izmantojot t.s. saimnieciskās darbības kontu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 2021.gada 1.jūlija autoratlīdzību saņēmēji varēs izvēlēties nodokļu nomaksas veidu. Viens no tiem paredz tādu veidu, kāds ir tagad, izmantojot pašnodarbināto personu nodokļu nomaksas režīmu autoram, kas ir reģistrējis savu saimniecisko darbību. Otrs variants paredz līdzīgu variantu, izmantojot darba ņēmēju vispārējo nodokļu nomaksas režīmu.

Trešais variants paredz jaunu iespēju, kas paredzēta autoratlīdzības saņēmējam, nereģistrējoties kā saimnieciskās darbības veicējam. Šis modelis paredz, ka autoratlīdzības izmaksātājs pirms autoratlīdzības izmaksas veiks 25% nodokļa nomaksu no autoratlīdzības apgrozījuma līdz 25 000 eiro gadā. Gadījumā, ja apgrozījums pārsniegs 25 000 eiro, tad tiks piemērota 40% nodokļa likme. Nodoklis tiks sadalīts proporcijās – 80% valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, bet pārējie 20% – iedzīvotāju ienākumu nodoklim.

No 2022.gada 1.janvāra, tiklīdz būs iespēja nodokļu nomaksai izmantot tā saukto saimnieciskās darbības kontu, autoru nodokļu nomaksa tiks veikta līdzīgā kārtībā kā mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem, piemērojot autoratlīdzību saņēmējiem no 2021.gada 1.jūlija ieviestās likmes un apgrozījuma apmēru.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.