Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vāc parakstus par aizliegumu nākotnes jauniešiem iegādāties jebkādus tabakas izstrādājumus

Foto: pixabay.com

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par aizliegumu nākotnes jauniešiem iegādāties jebkādus tabakas izstrādājumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Kārlis Beļēvičs. Viņš uzsver, ka smēķēšana ir viens no priekšlaicīgas nāves cēloņiem Latvijā. Smēķēšana rada atkarību, veselības problēmas pašiem smēķētājiem un apkārtējiem, piesārņo vidi un rada liekas izmaksas.

“Sabiedrībā par to ir runāts, taču jaunas, efektīvas un revolucionāras idejas, kā šo sērgu apkarot, nav bijušas. Maz ticams, ka varam ietekmēt lielāko daļu cilvēku, kas jau smēķē, taču varam ietekmēt jauno paaudzi, kas vēl nav šai atkarībā nonākusi,” uzskata idejas autors. Viņš piedāvā aizliegt tabakas izstrādājumu iegādi jauniešiem no konkrēta laika brīža. Ar tabakas izstrādājumiem Beļēvičs saprot aromatizētājus, augu smēķēšanas produktus, bezdūmu tabakas izstrādājumus, elektroniskās smēķēšanas ierīces u.c., piebilstot, ka šāda politika jau tiek ieviesta Jaunzēlandē un Malaizijā.

Iniciatīvas mērķis ir panākt, lai nākamās paaudzes aizmirst tādu lietu kā tabakas izstrādājumi. Viņš piedāvā noteikt ierobežojumus, ka no konkrēta brīža, piemēram, no 2024.gada, kad jauns likums būtu stājies spēkā, jaunietis, kas sasniedzis jau 12 gadu vecumu, vairs likumīgi Latvijā nevarētu iegādāties tabakas izstrādājumus, sasniedzot savus 18 gadus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Idejas autora ieskatā līdztekus būtu jāpalielina sodi par tabakas izstrādājumu pārdošanu un nodošanu nepilngadīgām personām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.