Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Uzsāk gaitas zemessardzē un iedvesmo citus

Ilzeniete Santa Melece ar meitām Laini un Leldi nu jau trīs mēnešus darbojas zemessardzē, un šis izaicinājums ir mainījis gan viņu dzīves ritmu, gan uztveri. Pašas atzina, ka šī intervija ir iespēja salikt pa plauktiņiem visus ieguvumus, iedvesmojot šim solim arī citus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ilzenietes šīs vasaras apmācībās bija vienīgā ģimenes trijotne simts cilvēku lielajā interesentu pulkā Zemessardzes 31. kājnieku bataljonā, un tas raisījis ievērību. “Formastērpā ir spēks, bet tas uzliek atbildību,” teic dāmas, par godu intervijai uzvelkot formas tērpu, kas pandēmijas laikā mazliet iegūlis skapī.

Viens par visiem

“Mums ļoti paveicās ar kompāniju. Kad sapulcējāmies pirmajā apmācību rītā, priecājāmies ieraudzīt tik daudz pazīstamu seju. Visplašākā pārstāvniecība dažādu profesiju, vecumu, interešu cilvēku ar tikpat dažādām motivācijām, bet ar vienotu mērķi. Tas nozīmē, ka šī iespēja – būt Zemessargam – cilvēkiem ir svarīga, neatkarīgi no tā, kas tu esi civilajā dzīvē,” saka Santa Melece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī sieviešu un vīriešu īpatsvars Zemessardzē nu jau ir puse uz pusi, dāmas militārajās struktūrās jau sen vairs nav pārsteigums. “Nemanījām nekādus aizspriedumus, visi tiek uztverti vienādi. Reiz sociālajos tīklos lasīju komentāru par nevienlīdzīgajām algām sievietēm un vīriešiem. Kāds diskusijas karstumā teica: nāciet strādāt bruņotajos spēkos, tur visiem algas vienādas! Tāpat kā attieksme. Armijā nav sieviešu un vīriešu, tur ir karavīri. Bet komandas vienotība un princips – viens par visiem, visi par vienu – te darbojas nevainojami. Te ne ar vienu neauklējas, bet tajā pašā laikā nekad nepaliksi bez atbalsta un pretimnākšanas,” stāsta S. Melece.

Neskaitāmi ieguvumi

Lelde uzsver – Zemessardze nav armija, bet perfekts ieskats tajā. “Brīvprātīgi, terminēti, ar brīvu iespēju izstāties, ja pārdomā, pie tam, tavs pavadītais laiks Zemessardzē tiek kompensēts. Tā ir izcila iespēja jauniešiem – ne tikai stiprināt patriotismu, apgūt dzīvei noderīgas iemaņas un sevi psiholoģiski un fiziski stiprināt, bet arī nopelnīt. Par pēdējo biju pārsteigta,” stāsta jaunā zemessardze.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunās zemessardzes prot iedvesmot. “Mums raksta draugi, pārsvarā dāmas, un saka: malači, es jau sen to gribēju izdarīt, bet neesmu saņēmusies, jūs mani iedvesmojat. Prieks dzirdēt!” stāsta Santa.

Iedrošinās arī citus

Tādēļ tiklīdz tas būs iespējams pandēmijas dēļ Lelde Melece sadarbībā ar Zemessardzes 31. kājnieku bataljona Civilmilitārās sadarbības nodaļas speciālistu Aigaru Ribušu plāno darboties Zemessardzes informatīvajā kampaņā, ciemojoties skolās, uzrunājot vienaudžus un stāstot viņiem par iespējām būt Zemessardzē. “Plānoju sākt ar savu skolu – Siguldas Valsts ģimnāziju, kā arī ciemoties Alūksnes skolās. Daudziem maniem klasesbiedriem tā varētu būt laba iespēja, un vislabāk par tām dzirdēt no vienaudžiem, kas jau pamēģinājuši. Vismaz es ieklausītos tieši vienaudžos. Tas motivē vairāk nekā oficiāli uzsaukumi,” plāno jaunā zemessardze Lelde Melece. Ja nodoms ir, bet nejūties droši – trijotne iesaka sameklēt domubiedru un stāties kopā. “Bet, ja domubiedra nav, stājies tāpat, jo domubiedrus noteikti atradīsi Zemessardzē,” iesaka Laine Melece.

Vairāk – laikrakstā “Alūksnes un Malienas Ziņas.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.