Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Uz ceļa Alūksne–Ape sākti būvdarbi: uzstādīti luksofori

Alūksnes novadā sākti būvdarbi uz reģionālā autoceļa Alūksne–Ape, kuru pārbūvēs gandrīz četru kilometru garumā no Alsviķiem līdz Satekupītes tiltam. Tas nozīmē, ka transportlīdzekļu vadītājiem jārēķinās ar ilgstošām neērtībām, pārvietojoties pa šo autoceļu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Proti, ceļu pārbūvēs no Alsviķiem līdz Sapnīšiem (no 7,92. kilometra līdz 11,36. kilometram), bet nākamajā posmā līdz Galdusila ceļam (11,36. km – 14,99. km) atjaunos segumu. Pārbūves posmā darbi plānoti līdz 2025. gada rudenim, bet seguma atjaunošanu sola pabeigt šogad jūlija vidū.

“Latvijas Valsts ceļi” informē, ka braukšanas ātrums abos būvdarbu posmos ierobežots līdz 70 un 50 km/h, pārbūves posmā jau darbu sākumā paredzēts ievest reversās kustības posmus un tā izbraukšanai būs jāplāno līdz pat 25 minūtēm.

3,5 kilometru posmā, sākot no Alsviķiem, pilnībā pārbūvēs ceļa segu, izbūvējot drenējošo slāni, minerālmateriālu pamata kārtu, asfalta pamatkārtu un dilumkārtu. Septiņās vietās, kur tika konstatētas vājas nespējas gruntis, izbūvēs  betona pāļus, kopumā šādi pastiprinās ap 580 m ceļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alsviķos izbūvēs apgaismotu ietvi aptuveni kilometra garumā un pie pieturvietas “Alsviķi” ierīkos apgaismotu gājēju pāreju. Visā posmā atjaunos ūdens atvades sistēmu – tīrīs grāvjus un pārbūvēs caurtekas.

Lai nodrošinātu projektā paredzētos būvniecības un ūdens atvades risinājumus un uzlabotu satiksmes drošību, ceļa nodalījuma joslā nocirtīs 64 kokus, koku rindu, kā arī izcirtīs krūmus. Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem “Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža” koku ciršanai saņemta Alūksnes novada pašvaldības atļauja.

Pārbūves posmā darbus veic SIA “Limbažu ceļi” par līgumcenu 4 281 132,91 eiro (ar PVN) Būvuzraudzību īsteno SIA “ACM Projekts”, pārbūves projekta autors ir SIA “Projekts 3”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt seguma atjaunošanas posmā līdz Galdusila ceļam (11,36. – 14,99. km) atjaunos segumu, reciklējot veco asfaltu un izbūvējot karstā asfalta saistes kārtu un ieklās asfalta virskārtu.

Posmā tīrīs arī grāvjus, atjaunos caurtekas, pārbūvēs autobusu pieturvietas, kā arī nomainīs nolietotās ceļazīmes.

Darbus veic SIA “Vlakon” par līgumsummu 1 075 704 eiro (ar PVN), būvuzraudzību īsteno AS “Ceļuprojekts”.

Abi projekti tiek finansēti no valsts budžeta līdzekļiem.

“Alūksniešiem.lv” pārliecinājās, ka luksofori reversajai kustībai uzstādīti divos posmos – pie Alsviķu Kultūras centra un pie veikala īsi pirms izbraukšanas no Alsviķiem. Tobrīd pa ceļu pārvietojās arī daudz gājēju, kuri no izglītības iestādes Alsviķos devās uz autobusu pieturu iepretim Alsviķu Kultūras namam. Acīmredzot, ne tikai autovadītājiem, bet arī autobusu pasažieriem jārēķinās ar remondarbiem un jāpārliecinās par drošību, pārvietojoties līdzās būvdarbu procesam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.