Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Uz abām Baltijas valstīm, visticamāk, tiks attiecināta pašizolācijas prasība

Attēls: Bigstock

Saslimstības ar Covid-19 rādītājs abās Baltijas kaimiņvalstīs pārsniedzis 16 gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju robežu, līdz ar to, visticamāk, gan uz Lietuvu, gan Igauniju tiks attiecināta 14 dienu pašizolācijas prasība, liecina Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra dati. “Alūksniešiem.lv” noskaidroja aģentūrā Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gala lēmumu par to gan pieņems Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), kurš vēl nav publiskojis jaunāko to valstu sarakstu, uz kurām attiecas pašizolācijas prasība.

Tomēr, vadoties pēc Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem, saslimstība Lietuvā piektdien sasniegusi 16,1 gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju, bet Igaunijā šis rādītājs pieaudzis līdz 16,38 gadījumiem.

Tāpat Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra dati norāda uz saslimstības rādītāja pieaugumu Ungārijā. Tur patlaban saslimstība sasniegusi 19,21 gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju. Līdzīgas tendences iezīmējas arī Norvēģijā, kur patlaban saslimstība mērāma 16,38 gadījumos uz 100 000 iedzīvotāju. Vadoties pēc pašreizējā SPKC valstu saslimstības rādītāju saraksta, uz abām valstīm pagaidām netiek attiecināta pašizolācijas prasība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikmēr Kiprā saslimstība ar Covid-19 sarukusi līdz 11,76 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, tādējādi paredzams, ka valsts potenciāli vairs nebūs to sarakstā, uz kurām tiek attiecināta pašizolācija.

Patlaban joprojām spēkā ir SPKC valstu saraksts, kas stājās spēkā 29.augustā. Tas nozīmē, ka pašlaik 14 dienu pašizolācija jāievēro, atgriežoties vai ceļojot tranzītā caur kopumā 26 Eiropas Savienības (ES) vai Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, kā arī caur Monako un Andoru jeb kopumā 28 valstīm.

Minēto 26 ES vai EEZ valstu vidū ir Slovēnija, Itālija, Slovākija, Luksemburga, Lihtenšteina, Vācija, Rumānija, Spānija, Beļģija, Bulgārija, Malta, Zviedrija, Šveice, Čehija, Nīderlande, Portugāle, Islande, Francija, Polija, Horvātija, Austrija, Kipra, kā arī Dānija, Lielbritānija, Īrija un Grieķija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zināms, ka Latvijas SPKC aprēķins ir balstīts uz Eiropas Slimību un profilakses un kontroles centra ziņoto gadījumu skaitu un modelētu 2020.gada populāciju. Savukārt Eiropas Slimību un profilakses un kontroles centrs izmanto “Eurostat 2019” valstu populācijas datus, tāpēc aprēķini var atšķirties.

Kā ziņots, SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs trešdienas Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē pavēstīja, ka līdz piektdienai Igaunija potenciāli varētu nokļūt to valstu vidū, no kurām atgriežoties ir jāievēro pašizolācija.

Tāpat epidemiologs atklāja, ka Lietuvā, kur, vadoties pēc otrdienas datiem, saslimstība ar Covid-19 sasniegusi 16,8 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, šis rādītājs ir jau pārsniedzis noteikto 16 gadījumu robežu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.