Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ukraiņu tautu atbalsta pēc labākās sirdsapziņas

PRECES UKRAIŅIEM sagatavot palīdzēja brīvprātīgie Pāvels Čornijs, Marina Ramane, Elita Jansone, Jolanta Baldiņa, Nadežda Hercoga, un ukraiņi kā, piemēram, Inga Arbuzova (attēlā), kura strādā Alūksnes novada Sabiedrības centrā, bet uz Rīgu nogādāt palīdzēja brīvprātīgie Rolands Ķīsis un Uldis Krūmiņš.

Nodibinājums “Alūksnes un Apes novada fonds” jau no 28. februāra organizē labdarības akciju “Palīdzēsim Ukrainas tautai”. Kopš tā laika šim nolūkam fonds saņēmis ziedojumus dažādā veida precēs vairāk nekā 33 000 eiro apmērā, un naudā 35 000 eiro apmērā, lai atbalstītu ukraiņus gan Ukrainā, vietās, kur pašlaik norit karadarbība, gan arī ukraiņu patvēruma meklētājus, kuri tagad savu mājvietu raduši Alūksnes un Smiltenes novados.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziedo uzņēmumi un privātpersonas

Ziedojumus ukraiņu tautai Alūksnes un Apes novada fonds (AANF) ir saņēmis gan no iedzīvotājiem, uzņēmējiem, tajā skaitā, visiem Smiltenes novada pašvaldības domes deputātiem un pašvaldības darbiniekiem. “Cilvēki nāk uz Sabiedrības centru un ziedo dažādas ikdienā nepieciešamas preces – apģērbu, apavus, gultas veļu, pārtiku, higiēnas preces un citu. To visu apkopojot, uz Ukrainu jau esam nosūtījuši divas automašīnas kravas. Mums ir sadarbība ar biedrību “Latvijas ukraiņu kongress” un biedrību “Speciālo palīglīdzekļu parks” Rīgā, kas pārzina situāciju Ukrainā. Sadarbojoties ar tām, savāktie ziedojumi tiek nosūtīti uz mantu noliktavu Kijivā, pretī saņemot nodošanas – pieņemšanas aktu, kur pēc tam tās sadalītas karadarbībā cietušajiem reģioniem,” laikrakstam stāsta Alūksnes un Apes novada fonda valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece. Viņa pateicas visiem ziedotājiem, kuri rod iespēju dažādā veidā palīdzēt ukraiņu tautai, bet jo īpaši SIA “”Mežvalde AD” un Smiltenes domes deputātam, SIA “Vaidens” un SIA “Saukas kūdra” valdes priekšsēdētājam Dainim Aļeksējevam par ievērojamo ziedojumu apjomu gan kā uzņēmuma pārstāvim, gan privātpersonai. Nenovērtējamu atbalstu sniedza arī SIA “Firma Madara 89”, SIA , SIA “Līvs AM” Apē, SIA “AL Mežs”, SIA “Lat Eko Food” un daudzi citi.

Ziedo arī graudus

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daļa ziedotāju gan Smiltenes, gan Alūksnes novadā savu vārdu pie precēm pat neminēja, bet visas tās ir jaunas un tika nodotas Ukrainas atbalstam.

Uz Ukrainu nosūtīta arī automašīnas krava ar medikamentiem par summu 13 000 eiro. “Medikamentu precīzi aprakstošu dokumentāciju un iepakošanu organizēja SIA “Smiltenes Sarkanā Krusta slimnīca”, bet to apmaksāja interneta portāls “Ziedot.lv”, nododot to Alūksnes un Apes novada fondam, kas sadarbībā ar uzņēmējiem līdzdarbojās ziedojumu nogādei.

Savukārt aizvadītās nedēļas nogalē Smiltenes novada pašvaldība uz Ukrainu nosūtīja arī automašīnu ar 13 tonnām konkrētu šķirņu agro kviešu, graudiem, kas domāti pavasara sējai. Tie viņiem ļoti noderēs agrajai sējai, lai rudenī būtu maize, jo Nikolajevas un Odesas graudu noliktavas atrodas okupētajās teritorijās, kas pašlaik ukraiņiem nav pieejamas,” laikrakstam atklāj Alūksnes un Apes novada fonda Uzraudzības padomes priekšsēdētāja, Smiltenes novada domes priekšsēdētāja vietniece Astrīda Harju. Graudus Alūksnes un Apes novada fondam ziedoja lauksaimnieku kooperatīvs “VAKS”, bet, lai piekabe būtu pilna, tā tika papildināta vēl ar 22 paletēm ūdens no SIA “Firma Madara 89”, ko apmaksāja “Ziedot.lv”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
PAR BRĪVPRĀTĪGO Alūksnes un Apes novada fondā strādā arī alūksniete Nadežda Hercoga, kuras dzimtene ir Ukraina, un īpaši palīdz, ja nepieciešams ko tulkot ukraiņu/latviešu valodā.

Palīdz patvēruma meklētājiem

Alūksnes novada pašvaldība un AANF strādā arī pie tā, lai apzinātu patvēruma meklētājus, kuri, bēgot no karadarbības skartajām teritorijām Ukrainā, ieradušies Alūksnes un Smiltenes novados. Vispirms bēgļi vēršas novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā, tad Pilsonības un migrācijas lietu pārvadē, bet pēc tam jau Sociālo lietu pārvaldē un Alūksnes un Apes novada fondā, lai saņemtu palīdzību. “Zeltiņos un Annas pagastā izveidotajās patvēruma vietās lietošanai ukraiņu ģimenēm esam iegādājušies veļas mašīnas un žāvētāju, par 800 eiro lielu summu nopirkti medikamenti. Fonds ir atvēris rēķinu aptiekās Alūksnē un Smiltenē recepšu medikamentu iegādei ukraiņu ģimenēm, kā arī personīgās higiēnas preču un veļas iegādei veikalos,” saka Dz. Zvejniece un uzsver, ka neizmērojamu darbu ukraiņu atbalstam veic arī biedrība “Jaunieši Alūksnes novadam”.

“Par ziedojumiem veikta arī apmaksa par naktsmītnēm ceļā no Ukrainas robežas ar Rumāniju līdz Smiltenei ukraiņu 35 cilvēku lielai grupai, kas mūsu novadā ieradās 17. martā,” piebilst A. Harju.

Atbalsts ļoti nepieciešams

Alūksnes un Apes novada fonds vēl joprojām gaida dažāda veida ziedojumus, lai varētu palīdzēt ukraiņu tautai gan tur, karadarbības skartajās teritorijās, gan šeit pat, kur ukraiņi raduši patvērumu.

“Paldies visiem atbalstītājiem! Ar Jūsu ziedojumu palīdzību mēs visi kopīgi varam nestundā atbalstīt Ukrainas cilvēkus! Mēs visi pašlaik esam atkal uz barikādēm, atšķirība, ka mēs esam miera pusē, bet ukraiņu tauta – kara šausmās. Sadosimies visi rokās un izsvērsim savas vērtības!” aicina Smiltenes novada domes priekšsēdētāja vietniece.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.