Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Turpmāk pārtiku ar beigušos minimālo derīguma termiņu “Ieteicams līdz…” varēs ziedot arī gala patērētajam

Foto: Skaties

Valdība otrdien, 11. augustā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos jaunos noteikumus prasībām pārtikas izplatīšanai pēc minimālā derīguma termiņa beigām. “Alūksniešiem.lv” vēsta ZM pārstāve Rūta Rudzīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Patlaban pārtiku pēc minimālā derīguma termiņa beigām var ziedot tikai organizācijām, kas nodarbojas ar labdarību. Noteikumiem stājoties spēkā, pārtiku, kurai beidzies minimālais derīguma termiņš “Ieteicams līdz…”, varēs ziedot arī tieši galapatērētājiem, kā arī ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas iestādei vai citam sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā reģistrētam pakalpojuma sniedzējam, ja ar pakalpojumu tiek nodrošināta klientu ēdināšana vai iespēja lietot līdzņemtu vai nodarbību laikā pagatavotu ēdienu. Pārtika, kurai ir beidzies minimālais derīguma termiņš “Ieteicams līdz…”, joprojām ir droši lietojama uzturā, ja ir ievēroti glabāšanas nosacījumi un nav bojāts tās iepakojums. Tādējādi tiks mazināts pārtikas daudzums, kas nonāk atkritumos

Noteikumi noteic produktu grupas, izplatīšanas veidu, laikposmu un kārtību, kādā atļauts izplatīt pārtiku pēc minimālā derīguma termiņa “Ieteicams līdz…” beigām.

Noteikumu pielikumā ir noteiktas konkrētas produktu grupas, (milti, makaroni u.c.), ko pēc minimālā derīguma termiņa beigām norādītajā izplatīšanas laikposmā, piemēram, divus mēnešus, varēs nodot ziedošanai tieši galapatērētājam un biedrībām, nodibinājumiem un reliģiskajām organizācijām un to iestādēm, kas nodarbojas ar labdarību, kā arī sociālās aprūpes iestādēm un pašvaldību sociālajiem dienestiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stājoties spēkā jaunajiem noteikumiem, spēku zaudēs 2019. gada 18. jūnija noteikumi Nr. 261 “Prasības pārtikas izplatīšanai pēc minimālā derīguma termiņa beigām”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.