Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Turpinās SMS apziņošanu, lai ieceļotājus informētu par Latvijā noteiktajiem Covid-19 pasākumiem

Foto: no personīgā arhīva

Valdība, šodien 1.aprīlī, lēma turpināt SMS apziņošanu, lai personas, kuras ierodas vai atgriežas Latvijā, īsziņā saņemtu aktuālu informāciju par Latvijā noteiktajām epidemioloģiskajām prasībām saistībā ar Covid-19 infekcijas ierobežošanu. SMS apziņošana noteikta līdz 2021. gada 30.septembrim, “Alūksniešiem.lv” vēsta Satiksmes ministrijas komunikācijas nodaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības tendencēm pasaulē un Eiropā, valstis, tostarp arī Latvija, ir noteikušas dažādus epidemioloģiskās drošības pasākumus infekcijas izplatības kontrolei un ierobežošanai. Viens no identificētajiem riskiem ir Covid-19 infekcijas imports, tostarp jaunu Covid-19 infekcijas paveidu ievešana un turpmāka izplatība Latvijā. SMS apziņošana ir viens no pasākumiem, kas nodrošina operatīvu aktuālās informācijas pieejamību un veicina Latvijas iedzīvotāju un viesu kopējo izpratni par noteiktajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem.

Valdības lēmums paredz, ka mobilie operatori turpinās personai (viesabonentam, kurš ir reģistrējies Latvijas mobilo sakaru operatora tīklā, un Latvijas mobilo sakaru operatora balss pakalpojuma galalietotājam, kurš ir reģistrējies sava operatora tīklā pēc viesabonēšanas), kura ir ieradusies vai atgriezusies Latvijā, nosūtīt automātisko paziņojumu par Latvijā spēkā esošajiem drošības pasākumiem, kas personai ir jāievēro.

SMS apziņošanas izmantošana ļauj elastīgi reaģēt un pieņemt situācijai atbilstošus lēmumus, ņemot vērā mainīgo epidemioloģisko situāciju pasaulē un nepieciešamību reglamentēt Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldību un regulēt epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SMS apziņošana tika uzsākta 2020. gada 28.septembrī un valdība to pagarināja līdz 2021. gada 30. septembrim.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.