Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Turpinās akcija “Pārtrauc klusēšanu!”

Foto: Pexels.com/ attēlam ilustratīva nozīme

Līdz 22. novembrim turpinās Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 rīkotā informatīvā akcija “Pārtrauc klusēšanu!”, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību seksuālās vardarbības problēmai, aicinot cietušos bērnus, ģimenes locekļus un u.c. sazināties ar Uzticības tālruņa speciālistiem un ziņot par notikušo, “Alūksniešiem.lv” vēsta Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas eksperts Taivo Trams.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzticības tālrunis aicina izmantot iespēju saņemt psiholoģisko palīdzību un atbalstu katram ērtā veidā – gan zvanot uz diennakts tālruņa līniju vai izmantojot čata iespēju (čats strādā darba dienās no pulksten 12:00 – 20:00, čata logs meklējams mājaslapā www.bti.gov.lv), gan rakstot uz e-pastu, vai lejupielādējot bezmaksas aplikāciju “Uzticības tālrunis”, caur kuru iespējams sazināties ar Uzticības tālruņa speciālistiem sev vispiemērotākajā un ērtākajā veidā.

Šis gads COVID – 19 pandēmijas dēļ bijis īpaši smags tiem bērniem, kas piedzīvojuši seksuālu vardarbību no radinieku un tuvinieku puses – ieviestie ierobežojumi un mācības no dzīvesvietas pazemināja bērna iespējas izvairīties no kontakta ar varmāku, kas var krasi pasliktināt bērna psihoemocionālo stāvokli. Arī Uzticības tālrunis pavasarī saņēma informāciju par vairākiem gadījumiem, kad bērns juties tik izmisis un nobijies par iespējamu vardarbības atkārtošanos, ka pieņēmis lēmumu tomēr meklēt palīdzību un ziņot par notikušo.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.