Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Trapenes skolai jubilejas gads

Trapenes sākumskolas ēkai šogad aprit 85 gadi. Valstī noteikto ierobežojumu dēļ šobrīd gan netiek plānots svētku pasākums, taču ikviens absolvents aicināts dalīties atmiņu stāstos par skolas laiku un veltīt savai skolai kādu labu darbu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolas direktore Una Reķe teic, ka ļoti gribētos skolas absolventus un bijušos darbiniekus aicināt uz kopīgu salidojumu, taču šobrīd neko konkrētu neplāno. “Skolas jubileju atzīmēsim visa gada garumā. Ja situācija ļaus, salidojumu organizēsim. Ja ne ar lielu pulcēšanos, tad pa grupām. Šobrīd nezinām, vai arī tas būs ļauts. Protams, neizsludinot savlaicīgi kādu svinību vai salidojuma datumu, ir risks, ka visi neieradīsies, jo ārzemēs dzīvojošie atvaļinājumus plāno jau šobrīd,” teic U. Reķe.

U. Reķe aicina pēdējo desmitu gadu absolventus dalīties atmiņu stāstos par skolas laiku, lai tos apkopotu īpašā grāmatā. Arī pirms desmit gadiem, svinot skolas 75 gadus, izdeva šādu atmiņu stāstu grāmatu, tādēļ šoreiz laiks sarosīties tieši pēdējo gadu absolventiem. “Idejas iniciatore ir bijusī skolotāja un arī absolvente Maija Miķele. Pirmie atmiņu stāsti ir jau iesniegti. Plānojam grāmatu izdot vasaras otrajā pusē. Otra šobrīd zināmā jubilejas gada aktivitāte – aicinām absolventus dalīties atmiņu stāstos un savai skolai kopā veltīt 85 labus darbus. Vai izdosies, šobrīd nezinām, bet pirmie darbi ir jau veikti,” saka U. Reķe.

Lielākā dāvana skolai svētku laikā būs zāles remonts – nomainīs parketa grīdu. Šim mērķim Apes novada pašvaldība finansējumu jau piešķīrusi. Savukārt skolotāju kolektīvs skolas priekšā kopīgi iestādīs egli, lai turpmākajos gados skolai būtu pašai sava Ziemassvētku egle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vīrusa ierobežojumu dēļ šobrīd skolā nevalda ierastā kņada. Iestādi apmeklē vien pirmsskolas vecuma bērni, taču sākumskolēniem stundas notiek attālināti. “Skolotāji klasēs vada stundas, bet bērnu nav. Tagad gan ir atļautas individuālas konsultācijas, tad skolēni pa vienam nāk uz skolu. Protams, visi ir noguruši un vēlas atgriezties ierastajā dzīves ritmā,” teic U. Reķe.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.