Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Top Alūksnes Izglītības un sporta centrs

Foto: Publicitātes

Pašlaik būtiskākie darbi, kas notiek objektā, ir ēkas pamatnes sagatavošana – tiek veidots uzbērums, lai pēc tam varētu veikt nepieciešamo pāļu izbūvi, ko plānots sākt no 23. septembra. Būvuzņēmējs ir informējis pašvaldību, ka pāļu dzīšanas laikā objektā strādājošajiem būs ilgākas darba stundas darbdienās un iespējams, ka darbi tiks veikti arī sestdienās un svētdienās. Līdz ar to pašvaldība jau laikus vērš apkaimes iedzīvotāju uzmanību uz to un aicina šādā gadījumā būt saprotošiem, informē Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa uzsver, ka izglītības un sporta centrs ir viens no nozīmīgākajiem infrastruktūras projektiem Alūksnē. Tas ietver multifunkcionālas ēkas un ar to saistītās infrastruktūras – inženierkomunikāciju pievadu, piebraucamo ceļu (Darba iela), laukumu un auto stāvvietu pie ēkas un pie sākumskolas pašreizējā sporta angāra teritorijā – izbūvi. Izglītības un sporta centrā paredzētas speciāli aprīkotas zāles sporta spēlēm, džudo, spēka treniņiem, vingrošanai un vieglatlētikas treniņiem. Projektā iekļauta arī esošā sporta angāra nojaukšana.

Pēc E. Aplokas sniegtās informācijas tehniskā projekta autors un būvdarbu veicējs ir SIA “MONUM”, būvuzraudzību nodrošina SIA “BŪVUZRAUGI LV”, projektu vada Alūksnes novada pašvaldības projektu vadītāja Inese Zīmele-Jauniņa.

Foto: Publicitātes

Kā pašvaldība jau ir informējusi, Izglītības un sporta centra būvniecībai ir piešķirts valsts budžeta līdzekļi 3 000 000,00 eiro apmērā, no kā 50% šogad un atlikušie 50% nākamgad, savukārt pārējais finansējums būs pašvaldības aizņēmums Valsts kasē. Projekta kopējā summa ir 10 131 938 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts budžeta finansējums Izglītības un sporta centram piešķirts ar Ministru kabineta rīkojumu par atbalstītajiem augstas gatavības pašvaldību investīciju projektiem valsts budžeta finansējuma piešķiršanai, kas saistīti ar Covid-19 krīzes pārvarēšanu un ekonomikas atlabšanu. Savukārt Izglītības un zinātnes ministrija atbalstījusi aizdevuma ņemšanu Valsts kasē, lai pilnībā finansētu centra izveidi.

“Alūksniešiem.lv” jau vēstīja, ka lēmumu par iepirkuma veikšanu Izglītības un sporta centra projektēšanai un būvniecībai Jāņkalna ielā 17A, Alūksnē, pieņēma Alūksnes novada domes 2018.gada janvāra sēdē.

Pašvaldības deputāti uzsvēra, ka Izglītības un sporta centrs ir viens no ilgāk gaidītajiem un nepieciešamākajiem objektiem Alūksnes novadā. Primāri tas ir nepieciešams Alūksnes pilsētas izglītības iestādēm, īpaši Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolas darbības nodrošināšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk foto: foto-top-aluksnes-sporta-un-izglitibas-centrs/

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.