Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Tik dārgu telpu nomu nespēj maksāt

Foto: Agita Bērziņa
Attēlam ilustratīva nozīme

Aizvadītajā nedēļā, Alūksnes novada domes septembra sēdē, deputāti labos savu šovasar pieņemto lēmumu par telpu nomas apmēru Alūksnes Kultūras centrā. Vasarā apstiprināja tik lielus izcenojumus, ka tādu summu būtu ļoti grūti samaksāt gan pašas pašvaldības iestādēm, lai, piemēram, nodrošinātu telpas mēģinājumiem bērnu un pieaugušo deju kolektīviem vai dziedātājiem, gan novada biedrībām, kas Kultūras centru bieži izmanto savām aktivitātēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jūlija domes sēdē deputātiem, apstiprinot jaunos izcenojumus, arguments bija – iepriekšējā maksa, tostarp telpu nomai, apstiprināta 2015. gadā, pēc Kultūras centra rekonstrukcijas. Tagad pagājuši pieci gadi, kopš projekts īstenots, tādēļ drīkst veikt pārrēķinu un cenas palielināt. Skatot jautājumu toreiz, domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers uzslavēja Kultūras centra darbinieku komandu un iedzīvotājus, ka šo piecu gadu laikā Kultūras centrs labi uzturēts un vizuāli nav mainījies, savukārt Alūksnes Kultūras centra direktore Sanita Bērziņa jau tad vērsa uzmanību, ka jaunās cenas būtiski iespaidos pašvaldības iestādes.

Jūlijā apstiprinātās cenas telpu nomai paredz, ka, piemēram, Lielās zāles noma vienai stundai ir 135 eiro (bez PVN, ko arī piemēro), Mazajai zālei – 45,50 eiro, amatierteātra zālei – 24 eiro, koru zālei – 26 eiro, disko zālei – 13 eiro, bet uzņēmējdarbības atbalsta centrā – 17 eiro par stundu. Pašlaik šīs cenas arī ir vēl spēkā. Par lielo palielinājumu satraukumu pauda gan pašvaldības iestādes, gan biedrības, tādēļ tagad, septembra komiteju sēdēs, deputāti skata jautājumu noteikt 50 procentu atlaidi telpu nomai Alūksnes Kultūras centrā Alūksnes novada pašvaldības iestādēm un biedrībām, kas reģistrētas Alūksnes novadā.

Jāuzsver, ka maksa telpu nomai tika paaugstināta arī pagastu tautas namiem. Septembra finanšu komitejas sēdē skatīja jautājumu, ka arī tajos tagad maksa samazināma uz pusi. Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte to skaidroja šādi: “Lai visā novadā būtu vienāda situācija, arī pagastu tautas, kultūras, saietu namiem ir identisks lēmums – izvērtējot tiešās izmaksas, piemērot 50 procentu atlaidi.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.