Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Testa režīmā pieejams Centrālās statistikas pārvaldes Oficiālās statistikas portāls

Testa režīmā pieejams Centrālās statistikas pārvaldes Oficiālās statistikas portāls stat.gov.lv, kas turpmāk apvienos Centrālās statistikas pārvaldes un citu valsts iestāžu sagatavoto oficiālo un eksperimentālo statistiku, “Alūksniešiem.lv” pavēstīja statistikas pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Statistikas portālam esam izvēlējušies neizgudrot riteni, bet izstrādi balstīt uz atvērtā koda programmatūru un papildināt veiksmīgākos citu statistikas iestāžu risinājumus – Zviedrijas statistikas radīto datubāzes rīku un Slovēnijas statistikas veidoto karšu pārlūku,” norādīja Centrālās statistikas pārvaldes Informācijas un komunikācijas departamenta direktors Uldis Ainārs.

Statistikas pārvaldē pauda, ka portāls sniedz iespēju ne tikai ātrāk sameklēt nepieciešamos datus, bet arī iepazīties ar detalizētu metodoloģisko informāciju par to aprēķiniem un noskaidrot, kad ir paredzamas citas aktuālu datu publikācijas. Lai saskatītu tendences datos, portālā izveidotas interaktīvās datu vizualizācijas, savukārt karšu pārlūkā iespējams apskatīt ģeotelpiskās sakarības.

Statistikas portāla testa režīma laikā primārais datu publicēšanas avots saglabāsies esošā Centrālas statistikas pārvaldes tīmekļa vietne csb.gov.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānots, ka portālā oficiālo statistiku publicēs visas iestādes, kas iesaistītas tās sagatavošanā. Šobrīd papildu Centrālās statistikas pārvaldes sagatavotai statistikai ir publicēti dati par ugunsgrēkiem un glābšanas darbiem, ko sagatavo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, kā arī dati par teritorijas attīstības indeksu, ko sagatavo Valsts reģionālās attīstības aģentūra.

Projekts “Oficiālās statistikas portāls” ir tapis ar Eiropas Savienības Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.