Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Taps izziņas un pakalpojumu centrs

Pavisam drīz Alūksnē sāksies izziņas un pakalpojumu centra būvniecības darbi, par kuriem vēstījām aprīlī. Tagad teritorija Ojāra Vācieša ielā jau apjozta ar sētu un kuru katru brīdi tur sāks rosīties būvnieki. Tomēr ne visi alūksnieši zina par pašvaldības iecerēm, tādēļ laikraksta redakcijā esam saņēmuši jautājumus – kas taps Ojāra Vācieša ielā, bijušo Lujāna drupu vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekts “Alūksnes izziņas un pakalpojumu centrs” paredz izbūvēt izziņas un pakalpojumu centra ēku un parka galvenās ieejas priekšlaukumu pašreizējā automašīnu stāvlaukuma vietā Ojāra Vācieša ielā. Izbūvēs arī vieglo mašīnu un autobusu stāvvietas gar ielas malu, divriteņu un motociklu stāvvietas un jaunu automašīnu stāvlaukumu Pils un Ojāra Vācieša ielu krustojuma rajonā parka daļā. Jaunajā stāvlaukumā būs vieta 48 automašīnām, kas būs risinājums autostāvvietu trūkumam Alūksnes pilsētas centrā. Savukārt esošais stāvlaukums kalpos kā apgriešanās vieta gan autobusiem, gan vilcieniņam “Severīns”.

Izziņas centra ēkā plānota tūristu apkalpošanas telpa, biroja telpa, publiskās tualetes. Domes priekšsēdētāja vietnieks Druvis Tomsons stāsta, ka vienu telpu atvēlēs uzņēmējiem, lai tur pārdotu vietējo iedzīvotāju ražojumus – suvenīrus. “Projekts nav tikai tūristiem, bet ieguvēji būs visa sabiedrība – pilsētā būs visiem pieejama publiskā tualete, sakārtota iela līdz pat Pilssalas tiltam, būs plašs stāvlaukums un tajā skaitā ir sakārtota vide,” norāda D. Tomsons.

Brīdī, kad uzbūvēs jauno ēku, tūrisma informācijas centrs pārcelsies no Bībeles muzeja uz jaunajām telpām. “Šobrīd telpas tūrisma informācijas centram Bībeles muzeja ēkā ir par šauru. Kas notiks ar brīvo telpu? Visticamākais, pats Bībeles muzejs paplašināsies. Ēka pieder pašvaldībai, bet muzejs ir baznīcas paspārnē,” norāda D. Tomsons.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.