Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Tapis Alūksnes ezera trīs peldēšanās vietu izvērtējums

Ir veikts Pilssalas, “Melnuma” un “Vējiņa” peldēšanās vietu risku izvērtējums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzreiz jāuzsver, ka pašlaik Alūksnē nav nevienas peldvietas – visas ir peldēšanās vietas, uz kurām attiecas mazākas prasības, nekā oficiālām peldvietām. Izvērtējumu pēc Alūksnes novada pašvaldības aģentūras “Alja” pasūtījuma veica biedrība “Latvijas Pludmales glābēju asociācija” (LPGA), kas pastāv kopš 2009. gada un ir arī starptautiski atzīta. Pēdējo gadu laikā biedrība Latvijā veikusi 16 šādus risku izvērtējumus peldēšanās vietās un peldvietās. Par secināto Alūksnē stāstīja novada domes tautsaimniecības komitejas oktobra sēdē.

Aģentūras “Alja” direktors Māris Lietuvietis norāda – kopš Pilssala ir arvien vairāk apdzīvota, labiekārtotas pludmales, cilvēku tajā ir vairāk, un no iedzīvotājiem izskanējis jautājums, vai Pilssalā nevajadzētu glābšanas dienestu, papildus glābšanas aprīkojumu. Tādēļ uzrunāja LPGA, savas nozares profesionāļus, kas šovasar veica risku izvērtējumu un sniedza savu atzinumu, kā arī ieteikumus.

Plašāk par to, kādi ir ieteikumi, lasiet “Alūksnes un Malienas Ziņu” 30. oktobra numurā vai e-avīzē www.aluksniesiem.lv

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fakti

  • Visā pasaulē ik dienu noslīkst daudzi cilvēki, Eiropā – īpaši daudz Austrumeiropā. Arī Latvijā statistika ir nežēlīga – katru gadu tiek zaudēti vairāk kā simts cilvēki.
  • Slīkstot cilvēks gūst smadzeņu bojājumus, kam sekas ir ļoti dažādas, bieži novērojami dažādi nervu bojājumi, un atgriezties normālā dzīvē ir grūtības. Piemēram, Vācijā katrs ceturtais bērns, kurš slīcis un ticis izglābts, gada laikā nomiris; katrs otrais bērns slimo ar epilepsiju; 90 – 95 % cilvēku, kuri izglābti no noslīkšanas, esot slimnīcā, nomirst jau pirmajā dienā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.