Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

“Swedbank” sākusi izsniegt studiju un studējošā kredītus ar “Altum” garantiju

Attēlam ilustratīva nozīme
Foto: Unsplash

“Swedbank” noslēgusi sadarbības līgumu ar “Attīstības finanšu institūciju “Altum”” (“Altum”) par studiju un studējošā kredītu izsniegšanu 2020./2021.mācību gadam un no trešdienas studenti var pieteikties kredītiem bankas mājaslapā vai filiālē, aģentūrai LETA pavēstīja “Swedbank” pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Swedbank” Privātpersonu pārvaldes vadītājs Renārs Rūsis pauda gandarījumu, ka īsā laika posmā ir izdevies ieviest risinājumu ērtākai studiju un studējošā kredītu saņemšanai.

“Paredzam, ka pieprasījums pēc šiem kredītiem varētu būt ievērojami lielāks nekā iepriekšējos gados,” minēja Rūsis.

Savukārt “Altum” valdes locekle Inese Zīle atzīmēja, ka jaunais studiju un studējošo kreditēšanas modelis paredz, ka “Altum” turpmāk sniegs valsts galvojumu, kam nebūs nepieciešams piesaistīt papildus galvotāju, vienlaikus pieejamību veicinās arī tas, ka vairākas bankas var pieteikties studiju un studējošo aizdevumu sniegšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Visoperatīvāk sadarbība izveidojās ar “Swedbank”, kura jau piedāvā aizdevumus studentiem pēc jaunajiem nosacījumiem, nodrošinot iespēju studiju kredītam pieteikties internetbankā. Ceram, ka arī citas bankas tuvākajā laikā pievienosies studiju kredītu izsniegšanai ar “Altum” galvojumu, lai nodrošinātu pieejamību vēl plašākam topošo studentu lokam,” sacīja Zīle.

Lai pieteiktos studiju vai studējošā kredītam ar “Altum” garantiju, topošajam studentam ir jānoslēdz līgums ar augstskolu par studiju sākšanu un, kad būs tas izdarīts, augstskola 10 dienu laikā atjaunos informāciju Valsts izglītības informācijas sistēmā. Studentam jāiesniedz pieteikums studiju vai studējošā kredīta saņemšanai ar “Altum” garantiju “Swedbank” internetbankā vai filiālē. Pēc pieteikuma izvērtēšanas banka sazināsies ar katru interesentu un informēs par pieņemto lēmumu. Pozitīva iznākuma gadījumā būs jānoslēdz kredīta līgums “Swedbank” internetbankā vai filiālē. “Altum” garantiju banka piemēros pati pēc pieteikuma izvērtēšanas un līguma parakstīšanas – topošajiem studentiem nekas papildus nebūs jādara.

Vienlaikus bankā arī uzsvēra – pirms valsts garantēta kredīta saņemšanas studentam jābūt attiecīgās bankas klientam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piesakoties studiju vai studējošajam kredītam, topošajiem studentiem vairs nebūs nepieciešams otrs galvotājs, kas uzņemtos saistības gadījumā, ja kredītņēmējs nevarētu atmaksāt kredītu, kā arī turpmāk maksimālais studiju kredīts būs studiju maksas apmērā. Valsts turpinās subsidēt studiju kredīta procentu maksājumus studiju laikā un gadu pēc absolvēšanas. Savukārt jaunajiem vecākiem tiks dzēsta studējošā kredīta apmaksas summa 30% apmērā. Līdz šim kredītsumma tika dzēsta tikai vienam no vecākiem, taču turpmāk šāda iespēja būs abiem bērna vecākiem.

Jau vēstīts, ka līdz šim studiju kredītus ar valsts galvojumu izsniedza “SEB banka”, kas jūlija sākumā paziņoja, ka 2020./2021.mācību gadā vairs to nedarīs. Kopš 2010.gada “SEB banka” bija vienīgā banka, kas nodrošināja studentiem aizdevumus ar valsts galvojumu.

Pēc aktīvu apmēra “Swedbank” ir lielākā banka Latvijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.