Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Svinēs Jaunlaicenes muižas svētkus

Sestdien, 25. jūlijā norisināsies Jaunlaicenes muižas svētki “No Vaidavas līdz Melnupei”, ko rīko Jaunlaicenes muižas muzejs sadarbībā ar Jaunlaicenes pagasta pārvaldi un pagasta bibliotēku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būs gan stāsti, gan spēles

“Pasākumam šādu nosaukumu izvēlējāmies tādēļ, ka Opekalna draudzes austrumu un dienvidu robežu iezīmē Vaidava, kas iztek no Murata ezera, kam blakus ir Veclaicenes muiža. Tās rietumu robežu iezīmē Melnupe. Sarakstos ir 12 muižas, divām – Kroņlaicenes un Jaunrozes – pievienots nosaukums Mazlaicene. Muižas revīzijas sarakstos redzams, kuri zemnieki kurai muižai bijuši piederīgi. Par to vairāk varēs uzzināt, noklausoties Opekalna draudzes muižu vēsturisko stāstu Jaunlaicenes tautas namā,” atklāj Jaunlaicenes muižas muzeja vadītāja Sandra Jankovska.

Viņa uzsver – lai ievērotu drošības nosacījumus, vietu skaits būs ierobežots un stāstu būs iespējams klausīties pulksten 14.15 un 15.15 – katrā reizē līdz 30 cilvēkiem.

Tā kā Jaunrozes muiža kādu laiku bijusi Igaunijas teritorijā, pasākumā piedalīsies arī Monistes muzeja darbinieki, kas kopā ar Jaunlaicenes muižas muzeja darbiniekiem aicinās uz rotaļām, prāta un veiklības spēlēm un lustīgu izkustēšanos. Kā muižas laikos būs sarūpēts cienasts – ūdenskliņģeri un salda kafija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pulksten 16.00 Jaunlaicenes estrādē sāksies koncerts, kurā piedalīsies Opekalna draudzes teritorijā esošo pagastu amatiermākslas kolektīvi.

Vāks ziedojumus

Pasākumā iesaistīsies arī Alūksnes un Apes novada fonds un vāks ziedojumus Jaunlaicenes kungu mājas kāpņu atjaunošanai. Par ziedojumu ziedotājs saņems karti, kas piedalīsies spēlē “Sapnis par muižu”.

Lai piesaistītu finansējumu Jaunlaicenes muižas svētku rīkošanai, Jaunlaicenes pagasta pārvalde iesniedza projektu Alūksnes novada pašvaldības kultūras un kultūrizglītības iestāžu projektu konkursam, kas arī tika atbalstīts. Par piešķirtajiem līdzekļiem izgatavoti banneri un stendi ar Opekalna draudzes kartēm un atrastajām kungu māju fotogrāfijām, kas būs izvietoti estrādes teritorijā. Tapusi arī interaktīva karte par Opekalna draudzi, kas būs pieejama interneta vietnē un to varēs papildināt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pulksten 20.00 Jaunlaicenes estrādē sāksies koncertballe, kurā spēlēs grupa “Liepavots”, kas saskaņā ar valdības noteiktajiem ierobežojumiem “Covid-19” sakarā turpināsies līdz pulksten 24.00. Pasākuma laikā apmeklētāji aicināti ievērot organizatoru izvietotās norādes par noteiktajiem ierobežojumiem, ievērot sociālo distancēšanos un roku dezinfekciju.

Jāpiebilst, ka Muižas svētku laikā apmeklētājiem no pulksten 9.00 līdz 16.00 būs atvērts Jaunlaicenes muižas muzejs, ko varēs apskatīt bez maksas. Muzejpedagoģiskās nodarbības šajā laikā gan netiks nodrošinātas.

Savukārt svētdien, 26. jūlijā Opekalna kapos notiks kapusvētki, bet pulksten 14.00 koncertu sniegs Aleksandra Špicberga un Vladimirs Kudrins.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.