Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Svētku brīnums pār Alūksni

Sagādāt Ziemassvētku dāvanas tiem, kuriem šogad tas nepieciešams visvairāk
– ar šādu aicinājumu biedrība “Jaunieši Alūksnes novadam” nupat uzsākusi labdarības akciju “Svētku brīnums pār Alūksni”. Dāvanu saņēmējus, īsi aprakstot situāciju, var pieteikt līdz 10. decembrim. Arī dāvanu rūpētāji var jau pieteikties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīgu labdarības akciju organizācija rīkoja arī pērn, un arī šoreiz nav noteikti ierobežojumi dāvanu saņēmējiem. “Visā Latvijā ir labi zināma akcija, kurā var sarūpēt veltes aprūpes centros mītošiem senioriem, arī daudzbērnu ģimenēm. Mūsu akcijas ideja ir līdzīga, vien nav noteikta konkrēta mērķauditorija. Dāvanai var pieteikt ikvienu, kuram tā šajos svētkos tā ļoti nepieciešama. Neatkarīgi no ienākumiem, ģimenes lieluma vai cilvēka vecuma. Katram var gadīties sarežģīts dzīves brīdis, tādēļ svētku brīnumam var pieteikt ikvienu. Atliek vien sūtīt mums pieteikumu, kādu dāvanu vēlētos. Esam jau saņēmuši vairāk nekā desmit pieteikumus, to starpā ir arī vēstules no ukraiņiem, kuri šobrīd dzīvo Alūksnē. Visus pieteikumus publicēsim biedrības “Facebook” kontā, lai līdzcilvēki varētu pieteikties un sarūpēt dāvanu,” stāsta biedrības vadītāja Daniela Dobrovoļska. Gan dāvanas saņēmējs, gan sagādātājs paliks anonīmi.

Ko vēlas dāvanās?

Par ko priecātos dāvanu saņēmēji? “Vēlmes ir ļoti dažādas. Mammas lūdz dāvanas saviem bērniem, un arī bērni izsaka savu vecāku vēlmes. Bērni ievēro, ka vecāki ļoti cenšas, rūpējas, lai ģimene saņem to, ko vēlas, tādēļ nereti paliek paši bez kārotā. Tad pie pieteikuma rakstīšanas ķeras bērni. Pamanīti ir arī vientuļie pensionāri, kuri visbiežāk par mūsu akciju nemaz nezina, jo pieteikumu uzrakstījis kaimiņš, paziņa, attāls radinieks, kurš zina situāciju un vajadzības. Negaidīta dāvana ir ļoti liels pārsteigums un sagādā daudz prieka. Tas tad arī ir svētku brīnums pār Alūksni. Cilvēks nav zinājis, gaidījis un kaut uz mirkli notic brīnumiem,” stāsta D. Dobrovoļska. Bērniem lūdz dāvāt kārotās rotaļlietas un grāmatas, bet pieaugušajiem un senioriem dāvanas saistītas ar pamatvajadzībām – pārtiku un medikamentiem.

“Šogad ir viens pieteikums, kur mamma ar meitiņu nelūdz dāvanas, bet eglīšu rotājumus. Ģimene gada sākumā Alūksnē ieradās no Ukrainas, un viņu sirdssāpe ir par to, ka gadu gadiem krātie eglīšu rotājumi ir mājās Ukrainā. Ģimene saprot, ka nespēs pati iegādāties rotājumus, tādēļ priecāsies saņemt dāvanā rotājumus,” norāda D. Dobrovoļska. Ņemot vērā, ka tās ir dāvanas, šoreiz visam jābūt jaunam, nevis lietotam. “Ar katru, kurš piesakās sagādāt svētku brīnumu, individuāli izrunājam nianses. Dāvanu lūdzam sarūpēt septiņu dienu laikā. Ir gan atsevišķi gadījumi, kad laika ierobežojuma nav, piemēram, ja jāsarūpē svētku grozs. Dāvanas nevajag saiņot, bet ievietot dāvanu maisiņā. Tas tādēļ, lai varam papildus pievienot vēl kādu lietu, ko ziedojuši uzņēmumi, piemēram, pagājušajā gadā tie bija matu aksesuāri meitenēm,” stāsta viņa. Pērn akcijā sarūpēta 31 dāvana.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.