Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Svētdien Apē rudens andele

Septembra pēdējā svētdienā Apes pilsētā kā ierasts tiksies tirgotāji un pircēji. Rudens andele šogad gan būs savādāka kā citus gadus. Tas nebūs vērienīgs gadatirgus ar lielu skaitu tirgotāju un kultūras programmu, bet gan tā būs vienkārša ielu tirdzniecība. Arī tirgotāju skaits būs mazāks. Tirgus 26.septembrī sāksies pulksten 9.00 un pircējus gaidīs līdz pulksten 14.00.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Būs amatnieki, dabas velšu un stādu tirgotāji, mājražotāji ar gardumiem arī rūpniecisko preču pārdevēji ar siltām vilnas zeķēm un čībām, bērnu apģērbiem. Ņemot vērā ka tirdzniecība telpās jau šobrīd ir ar noteiktiem ierobežojumiem, arī pārvietošanās ar satiksmes transporta līdzekļiem nav tas piemērotākais veids, tad tirdzniecība ārā, svaigā gaisā ar iespējām nodrošināt sevi ar nepieciešamajām lietām iedzīvotājiem reģionā varbūt ir pat pieņemamāka nekā doties drūzmēties lielveikalos iekštelpās. Ņemot vērā Apē notiekošos ielu remontdarbus, tirgošanās notiks citviet – centrā ap tautas namu, autoostas apkārtnē, Ganību ielā, gar veco bānīša sliežu ceļu. Aicinām ievērot vienvirziena kustību tirdzniecības teritorijā. Pandēmijas dēļ tirgotāju būs mazāk. Ja citkārt uzņēmām teju 400 tirgotāju, tad šogad tirgotāju skaits krietni vien ierobežots. Diemžēl visus, kuri to vēlējās, nevaram uzņemt, jo tirgotāju skaitu esam ierobežojuši. Tiklīdz pieteicās maksimālais tirgotāju skaits , pieteikšanos slēdzām. Zvanus no tirgotājiem saņemam joprojām, bet nākas atteikt,” stāsta uzņēmējdarbības speciāliste Baiba Vadone un atklāj, ka sākotnēji bija iecere Apē uzņemt vairāk tirgotājus, taču radušās bažas par pārāk lielu drūzmēšanos un šobrīd esam atbildīgi un stingri vērtējam visus par un pret. Esam komanda -Apes pilsētas un pagasta pārvalde kas strādā pie tā, lai ielu tirdzniecība būtu atbildīgi organizēta. Tieši tādēļ šogad mazā Rudens Andele Apē.

Tirgotāji būs izvietoti ievērojot atstatumus. “Arī pircējus aicinām nedrūzmēties un ievērot distanci. Sargāsim paši sevi. Tirgus ir āra aktivitāte un maskām nav obligāti jābūt. Cilvēkiem pašiem tas jāizvērtē un pašiem jāparūpējas par savu drošību, protams ja maska rada sev lielāku drošibas sajūtu ,bet uz tirdzniecības zonu gribas doties, esiet aicināti nekautrējoties uzvilkt savas krāsainās maksas .Apes pilsētas un pagasta pārvalde aicina ikvienu tirgotāju un apmeklētāju būt atbildīgiem, vērīgiem pret sevi un citiem, ievērot valstī noteiktos drošības pasākumus COVID -19 izplatības ierobežošanā.

B.Vadone priecājas, ka tirgum vēl aktīvāk kā iepriekš pieteikušies tirgotāji no jaunizveidotā Smiltenes novada teritorijas, aktīvāki palikuši arī vietējie amatnieki un mājražotāji. Kā ierasts, būs dažāds piedāvājuma klāsts no tuviem un tāliem ciemiem un pilsētām . Esam gandarīti, ka mūsu pilsētiņas vārds izskanējis tālu . “Tirgotāji zina, ka septembra pēdējā svētdienā Apē ir tirgus, tādēļ paši meklēja informāciju un pieteicās. Šogad plaša reklāma un aicinājums tirgotājiem pieteikties no mūsu puses nemaz neizskanēja. Tirgotāji saka – mēs ļoti jūtam ka Apē jau otro gadu, pandēmijas iespaidā nevar tikt organizēts Lielais PIEROBEŽAS GADATIRGUS, ļoti to izjūtam, jo bija liels pienesums mūsu uzņēmējdarbībai, bet viss ir pārciešams. “ Tie ir stiprinoši vārdi no daudziem andelmaņiem, kas nav pazaudējuši savu apriti, turpina darboties un gaida kad situācija stabilizēsies un varēsim atgriezties pie savām iekoptajām tradīcijām. Tradīcijas nezudīs – ar ticību labajam ,” teic B.Vadone.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.