Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Svarīgi zināt, kā saņemt otro vakcīnu pret “Covid-19”

Foto: Pexels.com/ attēlam ilustratīva nozīme

Norādītajā dienā tajā pašā vietā un laikā, kur cilvēks saņem pirmo vakcīnu, viņam ir jāsaņem arī otra vakcīnas deva jeb revakcinācija. Piemēram, ja pirmā vakcīna saņemta pie ģimenes ārsta vai vakcinācijas centrā Alūksnes Kultūras centra telpās, tad turpat jādodas būs veikt revakcināciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai saņemtu otro vakcīnu, cilvēkam vairs nav jāpierakstās www.manavakcina.lv

Saņemot pirmo vakcīnu, cilvēkam izsniedz potēšanās karti. Tajā ir norādīta informācija par to, kurā datumā un kāda vakcīna saņemta; datums, kad jāsaņem otro vakcīnu.

Lai saņemtu otro vakcīnu, cilvēki tiks informēti divos veidos: saņems īsziņu mobilajā tālrunī no Veselības ministrijas jeb www.manavakcina.lv Pieredze rāda, ka ne visiem šīs īsziņas atnāk tehnisku iemeslu dēļ, bet tādēļ kā papildus nodrošinājums cilvēkam ir izsniegtā potēšanas karte ar norādītu datumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz otro poti jāierodas tajā pašā pulksteņa laikā, kad cilvēks gāja saņemt pirmo vakcīnu. Piemēram, ja pirmo vakcīnu saņēma Alūksnes Kultūras centra vakcinācijas centrā pulksten 10.30, tad arī otro vakcīnu jāiet saņemt pulksten 10.30. Ja dažādu objektīvu iemeslu dēļ cilvēks uz otro vakcīnu atnāks ātrāk, viņam tāpat būs iespēja savu devu saņemt.

Ja Alūksnes vakcinācijas centrā Kultūras centrā pirmo poti saņēma:

28. aprīlī, tad otro poti jāsaņem 19. maijā;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1. maijā – tad 22. maijā;

4. maijā – tad 25. maijā;

11. maijā – tad 1. jūnijā;

12. maijā – tad 2. jūnijā.

Ja cilvēks neaizies saņemt otro vakcīnu, brīvās devas tiks norakstītas vai, ja būs iespēja, izmantotas citiem, kuri to vēlas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.