Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Suņu nesmukumi mājas pagalmā

Ilustratīvs foto. Autors: MabelAmber

Sācies aktīvais pavasara laiks – Alūksnes ielās ir vairāk cilvēku un arī viņu četrkājaino draugu. Garas pastaigas brīvā dabā ir labas, bet suņu saimniekiem un staidzinātājiem der atcerēties, ka aiz mīluļiem arī jāsavāc to ekskrementi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Cilvēki tikai pasmejas

Kāda iedzīvotāja no Miera ielas privātmājas, kura publiski vēlējās būt anonīma, vaicā – vai drīkst ar suņiem staigāt un aiz tiem nesavākt ekskrementus? Viņa vēsta, ka bieži vien savā teritorijā novēro situāciju, ka suņu staidzinātāji no dzīvnieku patversmes “Astes un Ūsas”, ejot pa ietvi, palaiž vaļīgāk suņu pavadu un ļauj tiem nokārtot savas dabiskās vajadzības. Kundze norāda, ka viņas pagalma priekšā pastāvīgi esot arvien jauni izkārnījumi.
“Paši cilvēki iet pa ietvi, bet suņi gar malām. Viendien pat ar trīs suņiem vienlaicīgi pastaigājās. Esmu pat aizrādījusi, bet cilvēki tikai pasmejas,” stāsta iedzīvotāja. Alūksniete pauž nožēlu par šādu rīcību, uzsverot, ka, iespējams, labāks šādu pastaigu maršruts būtu citviet, piemēram, gar meža malu patversmes “Astes un Ūsas” teritorijā.

Vērsties policijā

Zināms, ka, staidzinot savus mājdzīvniekus, suņu īpašniekam  jābūt inventāram (speciāli maisiņi), lai savāktu aiz sava dzīvnieka, tāpat saimnieku pienākums ir apdzīvotu vietu teritorijā savākt sava mājdzīvnieka ekskrementus. Alūksnes novada pašvaldības policijas priekšnieks Ardis Tomsons kā situācijas risinājumu Miera ielas iedzīvotājai iesaka arī turpmāk paust savu attieksmi, uzrunājot neapzinīgos suņu staidzinātājus, cīnīties par savu tiesību aizstāvēšanu un nepieļaut, ka viņas teritorijā tiek nokārtotas dzīvnieku dabiskās vajadzības.
“Iedzīvotāja varētu konkrēto saimnieku vai staidzinātāju ar suni nofotografēt mirklī, kad suns nokārto dabiskās vajadzības, rakstīt iesniegumu un vērsties policijā. Vēl risinājums – iedzīvotāji var arī nožogot teritoriju ap māju,” saka A.Tomsons.

Saimniekiem ir pienākumi

Viņš uzsver, ka policijas patruļu laikā mājdzīvnieku īpašniekiem ir likts arī uzrādīt inventāru, tomēr tas nenozīmējot, ka saimnieks vienmēr savāc aiz suņa. “Tas viss ir atkarīgs no katra godaprāta. Sabiedrības aktīva līdzdalība stimulēs mājdzīvnieku īpašniekus ievērot šos noteikumus,” uzsver A. Tomsons.
Pašvaldības policija atgādina, ka īpašnieku pienākums ir arī suņu čipošana, un suņiem jābūt  reģistrētiem Lauksaimniecības datu centra dzīvnieku reģistrā. A.Tomsons uzsver – beidzoties valstī ieviestajiem ierobežojumiem, pašvaldības policija turpinās čipoto dzīvnieku pārbaudes Alūksnes novada teritorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Problēmu risinās

Savukārt dzīvnieku patversmes “Astes un Ūsas” vadītāja Elīna Dambe atzīst, ka suņu pastaigu maršruts tiešām esot Miera ielas un Pilssalas posms, taču, dodoties pastaigās, staidzinātājiem tiek norādīts – savākt aiz dzīvniekiem. “Iespējams, kāds nokārtojas ielas malā, zālītē, bet cilvēkus aicinām savākt aiz suņiem. Varbūt ne visi paņem šo maisiņu, varbūt ne visi savāc, mēs to ņemsim vērā. Aicināšu, lai darbinieki turpmāk izsniedz arī maisiņus suņu staidzinātājiem,” saka E. Dambe. Patversmes vadītāja arī uzsver, ka ikviens cilvēks ar saviem jautājumiem, ieteikumiem, pretenzijām var droši vērsties “Astēs un Ūsās” personīgi, lai veiksmīgi un operatīvi atrisinātu radušos problēmu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.