Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Strauji pieaug podkāstu kultūras attīstība Latvijā

Foto: pexels.com/ attēlam ilustratīva nozīme

Podkāsti jeb raidieraksti ir jauna un strauji augoša mediju kategorija Latvijā. Podkāstus kopumā klausās 44% jeb aptuveni 613 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no 16-74 gadiem, liecina Latvijas Radio veiktā aptauja sadarbībā ar Snapshots. Pēdējā gada laikā podkāstu patērētāju loks audzis par 233 tūkstošiem klausītāju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Statistikas dati liecina, ka podkāstus klausās gan Rīgā, gan Latvijas mazpilsētās un lauku teritorijās, visbiežāk brīžos, kad tiek veikti mājas darbi (45%), pirms iemigšanas (24%), kā arī ēst gatavošanas laikā (22%). Latvijas iedzīvotāji galvenokārt tos klausās mājās (78%), kā arī, esot ceļā vai sportojot (42%), bet visretāk – darbā (16%).

Visbiežāk klausītāji vēlas ar raidieraksta palīdzību padziļināt savas zināšanas par kādu konkrētu tēmu. 48% podkāstu lietotāju tas ir galvenais vadmotīvs, bet 42% svarīgs ir izklaidējošs saturs un 39% aktuālās informācijas ieguve. Piektā daļa auditorijas podkāstos meklē iedvesmu.

Starp populārākajiem podkāstiem Latvijā ir Latvijas Radio veidotie podkāsti: „Krustpunktā”, „Kā labāk dzīvot”, „Pasakas”, „Digitālās brokastis”, „Kā ir būt?”, „Zināmais nezināmajā”, „Ģimenes studija”, „Lieliskais piecinieks” un „Pieci rīti”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pasaulē jau pirms kāda laika sācies kārtējais podkāstu vilnis – šī gada aprīlī vien jau publicētas 48 miljoni raidierakstu epizožu. Latvijas Radio pasūtītā pētījuma rezultāti apstiprina, ka Latvijā tas sācies pagājušajā gadā un sagaidāms, ka, pat ja ne tik strauja, cik aizvadītajā gadā, augšupeja turpināsies arī šogad,” teica Latvijas Radio podkāstu redaktors-attīstītājs Andrejs Siliņš. “Lielās raidierakstu straumēšanas vietnes turpina investēt un attīstīt savas platformas, un podkāstu “spēlē” pirmos soļus spēruši arī līdz šim tajā nebijuši pasaules tehnoloģiju giganti. Arī Latvijas mērogā audio saturs turpina attīstīties gan skaita, gan kvalitātes ziņā.”

Līdz aprīļa vidum podkāstu vietnēs pieejamas 22 jaunas Latvijas Radio satura vienības.

Skan jauns podkāsts par podkāstu tapšanu – „Raidnīca”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai informētu par strauji augošo raidierakstu kultūru un podkāstu autoriem Latvijā, sācis skanēt Latvijas Radio podkāsts „Raidnīca”. Tajā uz sarunu tiek aicināti paši raidierakstu veidotāji, kuri stāsta, kā radušies viņu podkāsti un apspriež podkāstu vidē aktuālus tematus. „Raidnīca” klausāma visās lielākajās podkāstu vietnēs, un tās fragmenti dzirdami arī Latvijas Radio 1 ēterā sestdienās, plkst.9.40.

Plānots, ka „Raidnīca” skanēs līdz gada beigām.

Podkāsts ir raidieraksts, ko jebkurš var publicēt speciālās tiešsaistes vietnēs, daloties informācijā.

Papildu info: Snapshots aptaujā intervēti 1002 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 16 līdz 74 gadiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.