Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Straujas Covid-19 izplatības ierobežošanai Gulbenes un jaunveidojamajā Balvu novadā vēlas veikt pūļa testēšanu

Alūksnes un Apes novadu iedzīvotājus aicinām bez liekas vajadzības nedoties braucienos uz kaimiņu novadiem Gulbenē un Balvos, kur pašlaik vērojama strauja “Covid-19”, tostarp jaunā vīrusa paveida, izplatība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziņu aģentūra LETA informē, ka “Covid-19” plaši skarto Gulbenes novada un jaunveidojamā Balvu novada pašvaldības aicinās Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) novadu teritorijās veikt pūļa testēšanu, ceturtdien, 4. martā, lēmušas novadu civilās aizsardzības komisijas.

Balvu novada domes priekšsēdētājs Aigars Pušpurs (LZS) aģentūrai LETA stāstīja, ka Balvu sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisija vienojusies aicināt SPKC veikt pūļa testēšanu, līdzīgi kā tas veikts citās pašvaldībās plašu uzliesmojumu gadījumos. Mērs atzina, ka testēšana iestādēs veikta arī iepriekš. Pūļa testēšanu paredzēts veikt visās pašvaldībās, kas nākotnē ietilps Balvu novadā – Balvu, Viļakas, Baltinavas un Rugāju novados. Tāpat pašvaldība aktīvāk strādās, lai informētu iedzīvotājus par noteikto ierobežojumu ievērošanu un preventīvajām darbībām “Cvid-19” izplatības mazināšanai.

Pēc Pušpura paustā, sēdē piedalījies arī SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, kurš esot atzinis, ka pārvietošanās ierobežojumu noteikšana novadu teritorijās jau ir nokavēta. Arī Pušpurs, ņemot vērā pieredzi komandantstundas laikā, stāstīja, ka ir cilvēki, kuri, neskatoties uz ierobežojumiem, meklē iespējas pulcēties. Tāpēc arī tagad īpašu uzmanību plānots veltīt pulcēšanās kontrolei, jo vietas, kur tas notiek visvairāk, esot zināmas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus Pušpurs atzina, ka kontrolējošām iestādēm nav pieejama informācija par sasirgušajiem. “Tas ir koks ar diviem galiem. Valsts policijā (VP) nonāk informācija par kontaktpersonām, bet par saslimušajiem viņiem informācija netiek dota,” komentēja Pušpurs, piebilstot, ka tādējādi policija nevar kontrolēt iespējamos Covid-19 slimnieku pārkāpumus.

“Situācija ar Covid-19 izplatību Balvu novadā ir ļoti nopietna, tāpēc Balvu novada pašvaldība aicina ikvienu ievērot valstī noteiktos ierobežojumus. Būsim atbildīgi par savu un apkārtējo cilvēku veselību. Vīrusa izplatību var apturēt tikai ar sabiedrības līdzdalību,” aicināja novada pašvaldība.

Vietvara aicina ievērot distanci, pareizi nēsāt sejas maskas, nepulcēties, nedoties ciemos, pēc iespējas uzturēties savās dzīvesvietās, iespēju robežās strādāt attālināti, tirdzniecības vietas apmeklēt pēc iespējas retāk, katram individuāli ievērot epidemiologu norādījumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī Gulbenes novads rosinās veikt pūļa testēšanu, atzina novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs (ZZS). Š4. martā arī Gulbenes novadā sasaukta civilās aizsardzības komisija, un situācija pārrunāta arī ar kaimiņu novadiem.

“Saziņas līdzekļos, sociālajos tīklos iedzīvotājus aicināsim ievērot tos nosacījumus, kas valdība ir noteikusi,” stāstīja domes priekšsēdētājs, atzīstot, ka situācija, novadā izplatoties “Covid-19” britu celmam, ir sarežģīta. Viņš šodien arī plāno izdot rīkojumu, kas paredzēs iespēju pagastu pārvaldniekiem preventīvi uzrunāt iedzīvotājus, kas neatļauti pulcējas. Tādējādi pašvaldība vēlas atvieglot VP un novada Pašvaldības policijas darbu. Pārrunāta arī iespējamā Zemessardzes iesaistīšanās kontroles pasākumos.

Situācijai neuzlabojoties, pašvaldība varētu vērsties SPKC un Veselības ministrijā, lai saņemtu ieteikumus, kā rīkoties tālāk.

Audzišs uzskata, ka pārvietošanās ierobežojuma noteikšana novadā un kaimiņos nebūtu efektīva, jo ir grūti izkontrolējama, un “katrs atradīs attaisnojošo iemeslu, kāpēc tieši tagad ir kaut kur jābrauc”. Pēc viņa teiktā, tas var negatīvi ietekmēt arī uzņēmējdarbību.

Pašvaldību sniegtā informācija liecina, ka trešdien norisinājās SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” dalībnieku sapulce, kurā valdes locekle Alīda Vāne informēja īpašniekus – Gulbenes, Balvu, Viļakas, Rugāju un Baltinavas novadu pašvaldību pārstāvjus, kā arī SIA “Medicīnas sabiedrību vadība” – par kritisko situāciju reģionā saistībā ar “Covid-19” un tā jaunā paveida izplatību. Vāne pauda, ka trešais Covid-19 vilnis apkaimē jau ir sācies un infekcija strauji izplatās. Vienlaikus viņa aicināja pašvaldības rīkoties, pieņemot stingrākus ierobežojumus infekcijas ierobežošanai.

Saskaņā ar SPKC datiem pēdējās divās nedēļās saslimušo kopskaits Balvu novadā ir 242, Gulbenes novadā – 238 -, kas ir vieni no lielākajiem rādītājiem valstī.

Rēķinot pēdējo 14 dienu saslimušo skaitu uz 100 000 iedzīvotāju, visaugstākais Latvijā tas ir Balvu un Viļakas novados. Savukārt Gulbenes novadā tas ir ceturtais augstākais.

Uz 3. martu Alūksnes novadā saslimušo skaits bija 121, Apes novadā – 13.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.